27. 6. 2015,
9.11

Sobota, 27. 6. 2015, 9.11

Znane vse polfinalistke ženskega SP

Svetovne prvakinje Japonke so v noči na nedeljo v četrtfinalu mundiala v kanadskem Edmontonu premagale Avstralke in si tako zagotovile polfinalni nastop, kjer se bodo v sredo pomerile z Angležinjami.

Svetovne prvakinje iz leta 2011 Japonke so bile z 1:0 boljše od Avstralk, v 87. minuti je zadela Mana Iwabuchi. Ta je bila uspešna po izvajanju kota, lep predložek je v kazenski prostor poslala Aya Miyama. Za Japonke je bila to že peta tekma na tem prvenstvu, ki so jo dobile z zgolj golom razlike.

V polfinalu se bodo Japonke zdaj pomerile z Angležinjami, ki so tokrat premagale domačinke iz Kanade. Za Anglijo sta pred 54.027 gledalci na stadionu BC Place zadeli Jodie Taylor, ki je bila uspešna v 11. minuti, in Lucy Bronze z golom tri minute kasneje. Kanadčanka Christine Sinclair je kmalu po premoru ob polčasu izid znižala in domačim povrnila nekaj upanja, a so Angležinje znale zadržati minimalno prednost do konca. Angležinje so se tako prvič v zgodovini SP uvrstile v polfinale.