Nedelja, 20. 8. 2017, 11.42

Skrbi za slovenske prvake

Zahović bo počival šest tednov

Luka Zahović | Foto Vid Ponikvar

Epilog poškodbe mariborskega napadalca Luke Zahovića z zadnje tekme s Krškim je šesttedenski bolniški dopust.

Nogometaš Maribora Luka Zahović, ki se je poškodoval na sinočnji prvenstveni tekmi proti Krškemu - s 3:2 so zmagali Mariborčani -, bo dalj časa odsoten z igrišč. Zahović, sin športnega direktorja ekipe Zlatka Zahovića, je pri padcu v prvem polčasu utrpel zlom ključnice, zaradi operacije, ki je potrebna, pa bo z igrišč odsoten vsaj šest tednov.

Mladi mariborski napadalec je moral sinoči v 10. minuti z igrišča. Poškodoval se je v dvoboju z Leom Ejupom, ki je prejel rumeni karton. Po padcu se je Zahović prijel za ključnico, podroben zdravniški pregled pa je razkril zlom. Potrebna bo operacija, tako da bo z igrišč odsoten več tednov. Maribor je tekmo dobil z golom v sodnikovem dodatku.

Zahović bo moral tako izpustiti tudi povratno kvalifikacijsko tekmo za uvrstitev v ligo prvakov proti Hapoelu iz Beršebe, kjer bodo Mariborčani v torek na razprodanem Ljudskem vrtu lovili zaostanek 1:2. Če ekipa ne bo uspešna, bo jesen nadaljevala s tekmami v evropski ligi.