21.25

8 let, 5 mesecev

Sobota, 29. 11. 2008, 21.25

Zadnji odščipnil točki prvemu

Nogometaši Maribora in Luke Koper so se v 19. krogu Prve Lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 0:0.

Dvoboj prve in zadnje ekipe prvenstva se je razpletel malce nepričakovano glede na razmerje moči in samo formo obeh moštev. Medtem ko je Maribor v zadnjih 15 tekmah doživel le en poraz, so Koprčani že dolgo časa zasidrani na dnu prvenstvene lestvice. Tokrat pa je spolzko igrišče Primorcem pomagalo do točke, ki bi jo lahko s pogumnejšo igro celo nadgradili. A njihova previdna igra na protinapade in jalovi napadi nogometašev v vijoličnih dresih, ki jim na težkem terenu ni uspelo prav povezati igre, so posledično pripeljali do nepriljubljenega razpleta brez zadetkov.

Mariborski strateg je na zelenico Ljudskega vrta poslal isto enajsterico, ki je v minulem krogu ponižala Interblock. Toda ta ni našla recepta za preboj koprske obrambe. Priložnosti je bilo zelo malo, šele v 25. minuti je gostiteljem uspelo sprožiti prvi strel proti koprskim vratom. Z več kot 25 metrov je močno sprožil Fileković, vendar je vratar "kanarčkov" Hasić obdržal svojo mrežo nedotaknjeno. V 28. minuti je z glavo poskusil še Volaš, ki pa je bil nenatančen.

Nekdanji napadalec Kopra je bil glavni akter tudi v najlepši akciji prvega polčasa. Popović je podal do Volaša, ki je z glavo že matiral Hasića, toda žogo, ki se je kotalila po golovi črti, so gostujoči branilci le izbili in preprečili veselje domačim nogometašem. Na drugi strani so Koprčani uporabili le malo orožij iz svojega arzenala, tako da je moral domači vratar Pridigar v hladnem Mariboru bolj ali manj sam skrbeti za vzdrževanje "delovne temperature".

V drugem polčasu je domače gledalce najprej malce zdramil poskus Pahorja z 20 metrov, povsem razburil pa sodnik Vehar v 55. minuti, ko vlečenja Strune nad Volašem v koprskem kazenskem prostoru ni ocenil za najstrožjo kazen. Terensko pobudo so tako kot v prvem delu imeli gostitelji, ki so prek Kubice in Tavaresa spomnili prisotne, da so lahko nevarni. Toda zadetka ni bilo na vidiku.

Tudi zato se je strateg Maribora Darko Milanič odločil dobrih pet minut pred koncem - pred tem je eno obetavnejših akcij zapravil Mezga - vpoklicati še Jelića, ki se je v napadu pridružil Volašu in Tavaresu. A niti "joker", ki praviloma skrbi za mariborsko veselje v zadnjih trenutkih, ni prinesel želenega. Pravega pritiska proti koprskim vratom ni bilo, v bran obeh ekip pa velja omeniti, da so bile razmere za igro precej neugodne, ob hudem mrazu je bilo tudi igrišče, ki so ga pred tekmo morali očistiti snega, zelo spolzko.