21.44

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 10. 8. 2008, 21.44

Zadetek Benka za drugo mesto

Nogometaši Domžal so v 4. krogu PrveLige Telekom Slovenije premagali Maribor z 1:0 (1:0). Zmagoviti zadetek je v 8. minuti dosegel Jože Benko.

Državni prvaki so uspešno prestali težak test proti ambicioznemu štajerskemu prvoligašu, ki pa vsaj v prvem polčasu spet ni deloval prepričljivo. Tako so bili gostitelji boljši tekmec in že v osmi minuti zabili odločilni zadetek. Z novimi tremi točkami so se izbranci Roberta Pevnika prebili pred svoje današnje tekmece, zdaj zaostajajo le še za Nafto.

Podjetni Domžalčani

Domžalčani so povedli že v osmi minuti, ko je Zatkovič na robu kazenskega prostora lepo podal do Benka, ta pa je z lepim strelom ukanil vratarja Pridigarja. Na drugi strani je prvi zapretil Školnik, ki je od daleč meril premalo natančno, tako kot tudi Zatkovič na drugi strani v 19. minuti. Domžalčani so bili v teh trenutkih bolj podjetni in so si prek Kirma in Perutovića priigrali še nekaj obetavnih položajev za strel, a je ostalo pri minimalnem vodstvu.

V 24. minuti je nase spet opozoril Mariborčan Školnik, ko je poskusil od daleč, a takrat je Nemec z nekaj težavami žogo le ukrotil. Eno lepših priložnost za povišanje vodstva so imeli Domžalčani, ki so bili precej boljši tekmec, v 39. minuti, ko je Benko z roba kazenskega prostora le za las zgrešil cilj.

Prečka Pavloviča

Na začetku drugega polčasa je najprej s 15 metrov zapretil Tavares s strelom po tleh, isti igralec je bil nenatančen tudi v 59. minuti iz bližine, vmes pa je v 52. minuti žoga po Apatičevem strelu zadela Niltonovo roko v mariborskem kazenskem prostoru, toda glavni sodnik Bukovec se ni odločil za najstrožjo kazen. V 68. minuti so bili zelo blizu zadetka Mariborčani, ko sta v kazenskem prostoru žogo slabo izbila Elsner in Aljančič, Pavlovič pa je nato takoj ustrelil in zadel prečko.

V zadnjem delu igre so bili gostitelji dovolj zbrani za branjenje vodstva, Mariborčani pa so na vse načine poskušali izenačiti, tudi iz hitrih protinapadov. Toda domžalska obramba je bila vselej na mestu - ob nevarnem protinapadu Volaša je strel pravočasno blokiral Elsner - in tako pripomogla k novi zmagi državnih prvakov.