29. 11. 2007,
16.08

Četrtek, 29. 11. 2007, 16.08

Vstajenje Werderja proti Dinamu

Osemindvajset nogometnih klubov se poteguje za 14 mikavnih vstopnic za ligo prvakov.

V 3. predkrogu so se kvalifikantom pridružili tudi predstavniki Italije, Francije, Anglije, Nemčije in Španije, tako da je bilo na sporedu vrsta zanimivih dvobojev. Dinamo, ki je izločil Domžale, je bil na dobri poti, da preseneti Werder.

Rangers so v torek v Glasgowu poskušali popraviti bled vtis z obeh dvobojev proti estonskemu klubu, a jim proti Crveni zvezdi to ni povsem uspelo. Doma so se s srbskim moštvom pošteno namučili in si zmago priigrali šele v 90. minuti, zato se jim na povratnem obračunu v Beogradu ne obeta prav nič dobrega.

Krog moštev z območja nekdanje Jugoslavije je nadaljevalo Sarajevo, ki je pred tednom dni nepričakovano prekrižalo načrte Genku. Prvak Bosne in Hercegovine je pred domačimi gledalci pričakal Dinamo iz Kijeva in klonil z 0:1.

V sredo je zagrebški Dinamo, ki je izločil Domžale, dobro pričel tekmo proti Werderju iz Bremna, saj je prek Boška Balabana povedel. Slednji je imel še nekaj lepih priložnosti, ki pa jih ni uspel spremeniti v zadetek. V drugem polčasu je obramba Zagrebčanov naredila veliko napako in Werder je izenačil, pet minut pred koncem pa je končni izid postavil Jensen.

Liga prvakov, 3. krog (prve tekme)

Torek: Lazio : Dinamo Bukarešta 1:1 (0:1) Mutarelli 53.; Danciulescu 22.; RK: Behrami 72., Mutarelli 86./oba Lazio, Goian 90./Dinamo

Glasgow Rangers : Crvena zvezda 1:0 (0:0) Novo 90.

Benfica : Köbenhavn 2:1 (1:1) Costa 25., 86.; Hutchinson 35.

Valencia : Elfsborg 3:0 (1:0) Vicente 7., Silva 58., Morientes 70.

Sreda: Toulouse : Liverpool 0:1 (0:0) Voronin 43.

Spartak Moskva : Celtic 1:1 (1:1) Pavliučenko 42.; Hartley 20.

Tampere United : Rosenborg 0:3 (0:2) Koppinen 19., Kone 21., 81.

BATE Borisov : Steaua Bukarešta 2:2 (1:0) Radkov 43., Bliznjuk 90.; Goian 58., Dica 84.

Fenerbahče : Anderlecht 1:0 (1:0) Alex 32.

Sarajevo : Dinamo Kijev 0:1 (0:1) Šatskin 12.

Zürich : Bešiktaš 1:1 (0:1) Alphonse 90.; Delgado 4.

Werder Bremen : Dinamo Zagreb 2:1 (0:1) Almeida 46., Jensen 85.; Balaban 45.

Red Bull Salzburg : Šahtjor Donjeck 1:0 (1:0) Zickler 10./11m.

Ajax : Slavia Praga 0:1 (0:0) Kalivoda 76./11m.

Sevilla : AEK Atene 2:0 (0:0) Fabiano 48., Kanoute 67.

Sparta Praga : Arsenal 0:2 (0:0) Fabregas 72., Hleb 90.

Povratne tekme bodo na sporedu 28. in 29. avgusta.