18.22

8 let, 5 mesecev

Sreda, 24. 9. 2008, 18.22

Vrnitev Domžalčanov od mrtvih

Nogometaši Primorja in Domžal so se v 10. krogu PrveLige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 3:3 (3:2). Ajdovci so dvakrat zapravili prednost dveh zadetkov.

V mestu burje so gledalci lahko videli predvsem prepih v obeh obrambnih vrstah in posledično kar šest zadetkov, ki so se zasluženo porazdelili na enaka deleža.

Domači trener Pavel Pinni je v primerjavi s prejšnjimi tekmami opravil tri menjave v prvi enajsterici, toda predvsem odsotnost Da Silve in vključitev Teinovića se tokrat ni izkazala za pravo potezo. Ajdovci so proti prvakom, ki so preživljali s porazi napolnjeno obdobje, po dobrem začetku in dvakratnem vodstvu z dvema goloma na koncu iztržili "le" točko, ki so je bili tokrat bolj veseli v gostujočem taboru.

Silovit začetek domačih

Domači so tekmo silovito začeli. Že v 14 minutah so namreč prvakom zabili dva gola. V tretji minuti je Elsner nad Panikvarjem naredil prekršek na levem robu kazenskega prostora Domžal, prosti strel je izvedel Serdarević, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji Ostojič, ki je z glavo žogo poslal v spodnji desni kot gostujočih vrat. Vodstvo je povišal Selimi, ko je Mlakar lepo podal za hrbet gostujoče obrambe, na žogo pa sta stekla Selimi in vratar Nemec. Domžalski vratar odboja žoge ni najbolje ocenil in jo je slabo izbil, tako da je do nje prišel Selimi in z glavo zadel prazno mrežo.

Benko dvakrat v polno

V 22. minuti so svojo prvo resno akcijo Domžalčani kronali z zadetkom, ki jih je vrnil v igro. Lepo akcijo sta na desni strani izvedla Šturm in Brezič. Slednji je nato podal v kazenski prostor do povsem samega Benka, ki je iz bližine brez težav zadel za 1:2. V 27. minuti bi se lahko proslavil nekdanji član ajdovske ekipe Zatkovič, ki pa je zadel le vratnico. Natančnejši je bil Krstič v 34. minuti, ko je z glavo izkoristil Serdarevićevo podajo iz kota. Za zanimivo nadaljevanje tekme je v 43. minuti poskrbel Benko, ki je iz bližine dosegel še svoj drugi gol na tekmi.

Zatkovič unovčil pobudo Domžal

Kmalu po začetku drugega polčasa je dogajanje na ajdovski zelenici dobilo še dodaten dramatičen pridih, saj je Zatkoviču uspelo izid izenačiti. Kirm je prišel do žoge na desni strani igrišča in podal na drugo vratnico, kjer je Zatkovič žogo najprej ustavil, nato pa jo je z močnim strelom po tleh poslal v mrežo in unovčil dotedanjo pobudo Domžal v drugem delu.

Razgibano predstavo so s pritiskom nadaljevali gostitelji, toda Ostojiču, Serdareviću in Selimiju ni uspelo sprožiti dovolj dobrih strelov za novo vodstvo. V zadnjih 20 minutah je na igrišču vladalo pravo zatišje, tako da si ekipi pravih priložnosti nista več pripravili.