11.18

8 let, 2 meseca

Sreda, 28. 11. 2007, 11.18

Volaš odločil primorski derbi

Nogometaši Kopra so v 17. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Hit Gorico z 1:0 (1:0).

Primorski derbi, ki je bil hkrati tudi derbi kroga, se je po povprečni igri bolje razpletel za "kanarčke". Ti so z golom Volaša prevzeli drugo mesto na prvenstveni lestvici prav današnjemu tekmecu.

Kot po običaju so izbranci Vlada Badžima dobro začeli in že v osmi minuti je po strelu Mejača žogo v gostujočo mrežo potisnil Volaš. V 16. minuti je Božičič močno sprožil z 20 metrov, žoga se je od vratnice odbila do Pluta, ki pa z vsega treh metrov ni premagal Piriha.

Gosti so sredi prvega polčasa prevzeli pobudo, toda ob jalovih napadih razen strela Demirovića v 32. minuti niso bili nevarni. V zadnji minuti prvega polčasa je po protinapadu Jukana Mejač prišel sam pred Piriha, a je bil slednji uspešnejši.

V drugem polčasu so imeli nekaj več od igre gosti, kljub temu pa so bili nevarni tudi gostitelji. V 53. minuti je Ibejijev strel zaustavil Pirih, dve minuti pozneje pa je po edini pravi priložnosti Velikonje dobro posredoval Hasič. Do konca tekme so Novogoričani poskušali izenačiti, edini omembe vreden strel pa je v 81. minuti sprožil Demirović, ko je z osmih metrov meril previsoko.