20.53

8 let, 5 mesecev

Petek, 30. 11. 2007, 20.53

Visok poraz Slovenije v Sofiji

Slovenska nogometna izbrana vrsta je kvalifikacije za evropsko prvenstvo leta 2008, ki bo potekalo v Avstriji in Švici pričela slabo, saj so bili v Sofiji domači Bolgari boljši kar s 3:0.

Ponovitev finala SP v Nemčiji je tokrat pripadel Francozom, ki so v Parizu slavili s 3:1 zmago proti Italiji.

Izbranci Branka Oblaka so tekmo pričeli bolje, v 20. minuti je lepo streljal Birsa, ki je le za las zgrešil okvir vrat. Bolgari so bili ob koncu polčasa boljši nasprotnik. V drugem delu pa so bili domači nogometaši veliko bolj agresivni in našim igralcem niso pustili veliko prostora v igri. Tako je Bojinov v 64. minuti z lepim strelom z roba kazenskega prostora premagal vratarja Mavriča. Slednji je naredil ogromno napako 12 minut zatem, ko je bil pri predložku Martina Petrova nepazljiv in žoga je končala v mreži Slovenije. Deset minut pred koncem so prek Telkiyskega Bolgari postavili končni izid srečanja. V Albaniji so domači nogometaši odigrali srečanje proti Romuniji. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, v drugem pa so Romuni dosegli dva zadetka in dosegli prvo zmago v kvalifikacijah. Nizozemci so brez težav prišli do druge zmage, in sicer so s 3:0 premagali Belorusijo.

V skupini B se je odigral ponovitev finala SP v Nemčiji med Italijo in Francijo. Tokrat so bili pred domačimi navijači v Parizu boljši "galski petelini", ki so s 3:1 premagali "azzure". Ukrajinci so proti Gruzijcem dvakrat zaostajali za zadetek, na koncu pa spreobrnili izid v svojo korist in slavili zmago s 3:2. V skupini A so se tri srečanja končala z rezultatom 1:1. Najprej so remizirali Azerbajdžanci in Kazahstanci. Finci so v drugi tekmi povedli proti Portugalski, a je slednjim uspelo izenačiti. Kot zadnja tekma v skupini se je z enakim rezultatom končalo tudi srečanje med Poljsko in Srbijo. V skupini E so Hrvati brez Olića, Balabana in Srne, ki jih je zaradi pijančevanja selektor Slaven Bilić "poslal domov", v Rusiji remizirali z domačo reprezentanco. Kljub odsotnosti glavnih igralcev so bili povsem enakovredni ruskim igralcem, če ne celo za malenkost boljši. Srečko Katanec in njegovi izbranci so se pomerili v Skopju z angleško reprezentanco. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, v drugem pa je že v prvi minuti zadel Crouch in s tem golom postavil rezultat srečanja. V skupini D sta se pomerili sosednji državi, ki sta še pred leti nastopali pod skupno zastavo, na tekmi pa so bili v gosteh boljši Čehi s 3:0 od Slovakov. V drugi tekmi so Nemci v gosteh napolnili mrežo San Marina, kjer je vratar moral v svojo mrežo kar po 13 žog. V skupini F so Severni Irci po zaslugi treh zadetkov Healyja s 3:2 premagali španski izbrano vrsto.

Kvalifikacije za EP 2008, 3. igralni dan

Skupina G Bolgarija : Slovenija 3:0 (0:0) Bojinov 58., M. Petrov 70., Telkiyski 80.

Albanija : Romunija 0:2 (0:0) Dica 65., Mutu 75./11m.

Nizozemska : Belorusija 3:0 (1:0) Persie 32., 78., Kuijt 90.

Skupina A Azerbajdžan : Kazahstan 1:1 (1:1) Ladaga 16.; Byakov 36.

Armenija : Belgija 0:1 (0:1) Buyten 40.

Finska : Portugalska 1:1 (1:1) Johansson 21., Nuno Gomes 44.; R.K.:Costa 53./Portugalska

Poljska : Srbija 1:1 (1:0) Matusak 30.; Lazović 71.

Skupina B Ukrajina : Gruzija 3:2 (1:1) Ševčenko 31., Rotan 61., Rusol 80.; Arveladze 36., Demetradze 60.

Litva : Škotska 1:2 (0:0) Miceika 85.; Dailly 46., Miller 63.

Francija : Italija 3:1 (2:1) Govou 2., 55., Henry 17.; Gilardino 20.

Skupina C Norveška : Moldavija 2:0 (0:0) Stromstad 74., Iversen 79. ;R.K.: Berco 46./Moldavija

Turčija : Malta 2:0 (0:0) Nihat 56., Metin 77.

BiH : Madžarska 1:3 (0:1) Mišimović 64./11m.; Huszti 36./11m., Zera 46., Dardai 50.; R.K.: Spahić 39./BiH

Skupina D Slovaška : Češka 0:3 (0:2) Sionko 10., 21., Koller 57.

San Marino : Nemčija 0:13 (0:5) Podolski 12., 43., 64., 71., Schweinsteiger 29., 47., Klose 30., 46., Ballack 34., Hitzlsperger 66., 73., Friedrich 87., Schneider 90.

Skupina E Rusija : Hrvaška 0:0

Izrael : Andora 4:1 (3:0) Benayoun 9., Shushan 11., Gershon 43./11m., Tamuz 69.; Fernandez 84.; R.K.: Silva 77./Andora

Makedonija : Anglija 0:1 (0:0) Crouch 46.

Skupina F Švedska : Liechtenstein 3:1 (1:1) Allback 1., 70., Rosenberg 89.; Frick 27.

Islandija : Danska 0:2 (0:2) Rommedahl 5., Tomasson 33.

Severna Irska : Španija 3:2 (1:1) Healy 20., 64., 80.; Hernadez 14., Villa 52.