Benjamin Verbič

Ponedeljek, 16. 5. 2016, 21.44

Verbič s Koebenhavnom danski prvak

Benjamin Verbič | Foto Vid Ponikvar

Nogometaši Koebenhavna, kjer igra slovenski reprezentant Benjamin Verbič, so osvojili naslov danskega prvaka tri kroge pred koncem sezone.

Koebenhavn je danes doma z 2:0 premagal Nordsjaelland, oba gola je dosegel Paragvajec Federico Santander, pri obeh golih pa je podal prav Verbič.

Verbič je na tekmi igral od prve minute, v 89. minuti pa po menjavi zapustil igrišče. Oba zadetka sta padla v drugem polčasu, Santander je bil uspešen v 63. in 67. minuti. Koebenhavn ima po današnji zmagi zdaj deset točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem, ekipo Soenderjyska. Za Koebenhavn je to enajsti naslov danskega prvaka v zgodovini in prvi po treh letih.