20.44

8 let, 5 mesecev

Sobota, 26. 7. 2008, 20.44

Velikonja kaznoval koprsko neučinkovitost

V drugem krogu PrveLige Telekom Slovenije je HiT Gorica s 3:1 (1:1) premagala domači Koper. Etien Velikonja je za goste dosegel vse tri zadetke.

Primorski derbi je po učinkoviti predstavi mladega Velikonje pripadel gostom in Nove Gorice, ki so se tako po prvi odigrani tekmi drugega kroga prebili na prvo mesto prvenstvene razpredelnice.

Slednji so sicer večji del srečanja igrali z igralcem več, a tega na igrišču niti ni bilo videti, saj so v ne ravno bleščeči igri gostitelji imeli morda celo več priložnosti, toda zadetke so dosegali Novogoričani.

Izključitev Rastovca

Domači so sicer povedli že v prvem napadu. Potem ko so gostje Ipavca podrli v kazenskem prostoru, je slabi sodnik pokazal na belo točko, a šele po posredovanju svojega pomočnika. Kazenski strel je natančno izvajal Božičič.

Tudi gostje so zadeli že v svojem prvem izletu pred vrata Hasiča, le da so tega morali počakati 23 minut. Po podaji Demirovića je z lepim volejem akcijo zaključil Velikonja, ki je tako le napovedal, da bo koprska večer tokrat minila povsem v njegovi režiji. V 40. minuti se je nato zgodil morda odločilni trenutek tekme, saj je glavni sodnik - ob burnih protestih domačega občinstva - Rastovcu pokazal drugi rumeni karton in ga izključil.

Velikonja do treh zadetkov

V drugem polčasu so kljub številčni prevladi gostov igro narekovali domači nogometaši, toda v 55. minuti je Velikonja po grobi napaki Hasića dosegel še drugi zadetek. V 65. in 79. minuti tekme sta lepi priložnosti za zadetek zamudila Amusan in Rajčevič.

Oba sta poskusila s strelom z glavo, a bila tudi oba iz neposredne bližine nenatančna. Nepisanemu pravilu - če ne zadeneš, dobiš -, niso tokrat ušli niti Koprčani. Njihovo neučinkovitost je v sodnikovem podaljšku kaznoval kdo drug kot razpoloženi Velikonja.