20.36

8 let, 5 mesecev

Sobota, 20. 9. 2008, 20.36

Velikonja junak 54. severnoprimorskega derbija

Nogometaši HiT Gorice so v 9. krogu PrveLige Telekom Slovenije premagali Primorje z 2:1 (1:0). Oba zadetka za gostitelje je prispeval Etien Velikonja.

Novogoričani so v 54. severnoprimorskem derbiju, ki je bil nekaj časa celo pod vprašajem zaradi bolezni znotraj novogoriške ekipe, iztržili pomembno zmago (že 25. proti Primorju) za boljše vzdušje po dramatičnem porazu v Mariboru in tudi sicer ne preveč uspešni sezoni štirikratnih državnih prvakov. Z novimi tremi točkami so se izbranci Primoža Glihe povzpeli tik pred svoje današnje tekmece, na sedmo mesto.

Zadetek predramil goste

Obračun so bolje začeli domači nogometaši, ki so prevzeli pobudo. Po podaji Živca je z glavo nevarno zapretil Osterc, ki pa je bil nenatančen. Mimo gola je po podaji Velikonje meril tudi Škarabot, nakar je dvakrat s prostega strela poskušal zanesljivega goriškega vratarja presenetiti Brazilec v rdeče-črnem dresu Da Silva, a je bil Simčič dovolj pazljiv. V 24. minuti so se belo-modri veselili vodstva. V vlogi podajalca se je izkazal Gorinšek, ki je s sredine igrišča našel Velikonjo, ta pa je z desetih metrov z močnim strelom v zgornji desni kot premagal neodločnega Neneziča.

Zaostanek je očitno predramil varovance Pavla Pinnija, ki so postajali iz minute v minuto nevarnejši. Najprej je Šaranovićev strel z glavo iz bližine z imenitno obrambo odbil Simčič. V končnici prvega polčasa je nevarno izvedel prosta strela Serdarević, a mu je veselje preprečil Simčič. Najprej je žogo preusmeril v vratnico, zatem pa jo odbil v kot.

Kratko veselje Ajdovcev

Začetek drugega polčasa je pripadel štirikratnim državnim prvakom. Po podaji Gorinška je strel Velikonje z glavo ukrotil Nenezič, ki je bil uspešnejši tudi v dvoboju z Ostercem. Sledil je neuspešen strel Selimija, nakar je Da Silva po padcu v dvoboju z Balažicem v domačem kazenskem prostoru zaman zahteval najstrožjo kazen. Ajdovci so v obrambi puščali vrzeli, tako da so se Novogoričanom ponujali protinapadi. V enem izmed teh je Velikonja meril previsoko.

V 72. minuti so se Ajdovci veselili izenačenja. Predložek Serdarevića je iz bližine z natančnim strelom z glavo v daljši kot izkoristil Krstič. Gostje so se veselili le tri minute. Velikonja se je lepo znebil Miroslava Cvijanoviča, zatem pa iz oči v oči z Nenezičem natančno meril v njegov spodnji desni kot. Kaj lahko bi se rdeče-črni že minuto pozneje znova veselili izenačenja, a je Miroslav Cvijanovič zadel le vratnico.