8 let, 1 mesec

Barcelona Athletic Bilbao

Petek, 14. 8. 2015, 15.55

Velika Barcelona ponižana kot že dolgo ne!

Baskovski Athletic Bilbao je a prvi tekmi španskega superpokala s kar 4:0 premagal Barcelono in si morda pred povratno tekmo priigral že neulovljivo prednost. A Kataloncev ne gre prehitro odpisati.

Baske je v prvem polčasu v vodstvo popeljal Mikel San Jose, ki je zadel s kar 40 metrov in kaznoval napako vratarja Barcelone Marc-Andreja ter Stegna, ki je žogo izbil le do Španca, ta pa je z mojstrskim udarcem skoraj s polovice igrišča zadel za 1:0.

Mnogi so mislili, da bo to le razjezilo Katalonce, a se to ni zgodilo. Athletic Bilbao je v drugem polčasu zadel še trikrat, vse tri zadetke je zadel odlični napadalec Aritz Aduriz, Barcelona pa je ostala pri ničli.

Povratna tekma bo sicer že v ponedeljek na Camp Nouu, vprašanje pa je, če si lahko velika Barcelona po taki zaušnici na San Mamesu sploh opomore.

Katalonci lovijo že 12. naslov v superpokalu, na zadnje so bili najboljši leta 2013, Baski pa se te lovorike enkrat in edinkrat veselili leta 1984.