7 let, 12 mesecev

španski pokal Jan Oblak Jan Oblak Barcelona Atletico Madrid

Torek, 27. 10. 2015, 13.22

V polfinale še Sevilla in Valencia

V španskem pokalu so znani vsi polfinalisti - Barcelona, Celta, Sevilla in Valencia.

Da se Atleticu na povratni tekmi ne piše nič dobrega, je v 22. minuti napovedal nogometaš Celte Pablo Pedro Hernandez, ki je z lepim strelom premagal vratarja Atletica Miguela Angela Moyo - Jan Oblak je bil v pokalu drugi vratar - in madridskega velikana spravil pod velik pritisk.

Rdeče-beli so vedeli, da jim remi ne zadostuje za napredovanje. Francoski reprezentant Antoine Griezmann je še izenačil v prvem polčasu, ko pa je moštvo iz Galicije v drugem polčasu povedla že s 3:1, je bilo vsega konec. Oblakovi so kraljevemu pokalu pomahali v slovo.

Polfinalno vstopnico si je poleg Celte iz Viga priborila tudi Barcelona. Španski, evropski in svetovni prvak je tekmeca, ki mu je preprečil osvojitev vseh možnih lovorik v letu 2015 (Athletic Bilbao je lani osvojil španski superpokal), že na prvi tekmi premagal z 2:1, pred domačimi gledalci pa je po začetnem šoku, ko je goste v vodstvo popeljal Inaki Williams, na koncu slavil zmago s 3:1. Za Katalonce so zadeli v polno Luis Suarez, ki je odslužil kazen in lahko nastopil za prvaka, Gerard Pique in Neymar.

V četrtek sta bila na sporedu še preostala četrtfinala. Sevilla je brez težav posel dokončala pri Mirandesu, Valencia pa je po remiju pred domačimi gledalci slavila pri Las Palmasu in si kot zadnja zagovila polfinalno vstopnico. Trener netopirjev, Gary Neville, ki mu v ligi nikakor ne steče, ima končno razlog za veselje.