22.29

8 let, 5 mesecev

Sobota, 30. 8. 2008, 22.29

V Ljudskem vrtu šest zadetkov in brez zmagovalca

Maribor je v 7. krogu nogometne PrveLige Telekom Slovenije doma uspel (3:3) remizirati s Primorjem, potem ko je zaostajal že z 1:3.

Gledalci so v Ljudskem vrtu videli ognjemet zadetkov, Ajdovci pa so kar 70 minut držali domače v šahu. Padec zbranosti je domačim omogočil, da so najprej izenačili in nato celo imeli priložnost za zmago.

Ajdovcem ni uspelo presenetiti

Gostje so dobro igro kronali že v šesti minuti, ko je Da Silva po dvojni podaji s Selimijem sam stekel v kazenski prostor pred Ranilovića in ga premagal. V 26. minuti je sledila prva prava priložnost za domače, kot je z leve strani izvedel Pavlovič, najvišji v skoku pa je bil Nilton, ki je rezultat izenačil. V 42. minuti so gostje spet povedli. Serdarević se je odločil za strel iz 40 metrov, Ranilovič je bil slabo postavljen in žoga je zletela v mrežo.

V 51. minuti je Lunder zadel vratnico, pet minut kasneje pa je bil izid že 3:1 za goste. Prosti strel z desne strani je izvedel Da Silva, najspretnejši v kazenskem prostoru pa je bil Selimi, ki je žogo potisnil v mrežo. V teh trenutkih so gostje povsem nadzirali igro in kazalo je, da bodo šle vse tri točke v Ajdovščino. Toda Mariborčani so se ob koncu tekme le predramili, v 71. minuti je Mezga podal uporabno žogo Tavaresu, gostje so menili, da gre za prepovedan položaj, toda Tavares je z akcijo nadaljeval, preigral gostujočega vratarja in prednost gostov znižal na 2:3.

Gostitelji celo blizu popolnemu preobratu

V 82. minuti so Primorci ostali z igralcem manj, saj je vratar Nenezič zaradi ugovarjanja prejel drugi rumeni karton na tekmi.

Številčno premoč so gostitelji izkoristili v 87. minuti, ko je Jelić močno sprožil z 20 metrov in zadel levi spodnji kot vratarja Baloha. V 89. minuti je Tomažič-Šeruga zadel prečko in rezultat je do konca tekme ostal nespremenjen.