15.41

8 let, 5 mesecev

Sreda, 18. 11. 2015, 15.41

Turški navijači izžvižgali minuto molka za pariškimi žrtvami

Medtem ko po vsej Evropi izražajo solidarnost s Francozi, pa je prijateljska tekma med Turčijo in Grčijo minila v znamenju nešportnega ravnanja turških navijačev.

Ti so izžvižgali minuto molka za pariškimi žrtvami. Prvič po osmih letih sta se na prijateljski nogometni tekmi pomerili reprezentanci Turčije in Grčije, med katerima še vedno tli razmejitveni spor. Torkove tekme na stadionu Basaksehir v Istanbulu, ki so jo pripravili tudi v znamenju sprave med državama, sta se udeležila predsednika obeh vlad, grške Alexis Tsipras in turške Ahmet Davutoglu.

Tekma se je končala brez zmagovalca in brez zadetkov 0:0, za največ vznemirjenja pa so poskrbeli navijači domače vrste na polnih tribunah razprodanega stadiona. Na začetku so spomin na žrtve petkovih napadov v Parizu počastili z minuto molka, kar pa so turški navijači izžvižgali, je poročala britanska tiskovna agencija Reuters.

Povsem drugače je bilo na Wembleyju

Povsem drugače pa je bilo v torek zvečer na londonskem Wembleyju na prijateljski tekmi Anglija - Francija, ki je minila v spominu na žrtve petkovega terorističnega napada v Parizu. Gostitelji so sicer Francijo ugnali z 2:0.

Hram angleške reprezentance je bil obarvan v barve francoske trobojnice. Tekmo si je ogledalo 80.000 ljubiteljev igre z žogo, pred tekmo pa so vsi v en glas, francoski in angleški navijači, na čelu s premierjem Davidom Cameronom in princem Williamom zapeli francosko državno himno Marseljezo.