7.57

8 let, 5 mesecev

Četrtek, 23. 7. 2015, 7.57

Tudi igralec več jim ni pomagal (video)

Mariborski nogometaši so s sredinim porazom v 2. krogu kvalifikacij za ligo prvakov proti Astani končali evropske nastope. Vijolice so v gosteh prejele tri gole.

Spodaj si lahko ogledate posnetke vseh golov sredine povratne tekme. Edini gol za Maribor je dal Aleksander Rajčević, medtem ko so za kazahstansko Astano zadeli Džolčijev, Canas in Twumasi.

Že v 12. minuti pa se je Mariborčanom stemnilo pred očmi, saj je Astana povedla. Prvi strel Žukova je Handanović še odbil, a le do Bauržana Džolčijeva, ki mu je sprva spodrsnilo, a je nato z močnim strelom v sredino vrat premagal mariborskega čuvaja mreže.

V 39. minuti je bil za Maribor nevaren kapetan Marcos Tavares, ki je poskusil s kakih 20 metrov, žoga pa se je odbila v kot. Tega je znova izvajal Viler, po odbiti žogi do Agima Ibraimija je bil uspešen Aleksander Rajčević.

V 43. minuti je mariborski vratar Jasmin Handanović poskus Astane še odbil, a le do Canasa, žoga pa se je od Kabhe odbila v mariborski gol za 2:1.

V drugem polčasu so bolje začeli domači. Patrick Twumasi je v 58. minuti presenetil gostujočo obrambo in tudi Handanovića ter izid postavil na končnih 3:1.