10.13

8 let, 2 meseca

Sreda, 28. 11. 2007, 10.13

Trenevski pokopal Livar

Nogometaši Nafte so v 2. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Livar iz Ivančne Gorice s 3:1.

Nafta je povedla že v prvi minuti. Seböka je Livarjeva obramba s prekrškom zaustavila 20 metrov od gostujočih vrat, Trenevski pa je s prostega strela s pravim evrogolom zadel desni zgornji kot. Že v naslednji minuti je Trenevski nevarno streljal z volejem in dobro ogrel dlani vratarja Savića. Matjašec je zatem v 13. minuti zapravil priložnost za 2:0, potem ko se je sam znašel pred vratarjem Livarja in ga z žogo zadel v nogo. Gosti so bili v 18. minuti blizu izenačenju, saj se je po grobi napaki Ošlaja Perme prebil pred vratarja Kuzmo, a je preigraval, izgubil nadzor nad žogo in priložnost je splavala po vodi.

Novo priložnost za izenačenje je zapravil Kremenovič v 22. minuti, ko je s 14 metrov z desne strani zgrešil cilj. V 30. minuti pa so le centimetri ločili goste od prvega prvoligaškega zadetka, saj je Agič za las streljal mimo desne vratnice z dobrih 20 metrov. Tri minute pozneje je hitri Matjašec preigral celo vratarja, a je bil za delček sekunde le prepočasen, da bi žogo poslal v prazna vrata. Še večjo priložnost pa je za goste v 38. minuti zapravil nespretni Kremenovič, ki je imel po napaki Lundra veliko časa, a je slabo streljal mimo desne vratnice. Dve minuti pred koncem prvega dela so domačini zapravili še en obetaven napad, ko je Sebök nesebično podal Matjašecu. Vrata so bila prazna, Matjašec pa je zadel enega gostujočih branilcev. V nadaljevanju so prvi zapretili Lendavčani, ko je Bukovec silovito sprožil z 18 metrov, Savić pa se je izkazal. V 52. minuti je Šutej s prekrškom oviral Matjašeca, ki je bil v naletu in skušal z glavo zadeti mrežo, Trenevski pa je zanesljivo realiziral dosojeno enajstmetrovko. Le nekaj minut za tem - podoben scenarij in 3:0. Sebök in Matjašec sta streljala proti praznim vratom, Šutej pa je izbil žogo z roko in si prislužil neposredni rdeč karton. Trenevski je bil nato znova zanesljiv in z bele točke povišal prednost. Po podaji Stranjaka je Božičič v 68. minuti z glavo zadel domačo mrežo in vrnil kanček upanja številčno šibkejšim gostom. Nekdanji madžarski reprezentant Sebök pa bi v 81. minuti lahko dokončno zaključil zgodbo, a je nastreljal vratarja Savića.