4 leta, 10 mesecev

Fernando Torres Chelsea Genk

Četrtek, 20. 10. 2011, 11.49

Torres navdušil trenerja Chelseaja

Trener Chelseaja Andre Villas-Boas je po suvereni zmagi nad Genkom v ligi prvakov pohvalil svojega napadalca Fernanda Torresa, ki je prispeval dva gola.

Londonski klub je upravičil vlogo favorita in z belgijskim tekmecem pometel s 5:0. Torres, ki je igral vseh 90 minut, je prvi gol dal v 10. minuti tekme (2:0 za Chelsea), drugega pa v 26. minuti (3:0 za Chelsea). To sta bila Fernandova prva dva gola v sezoni 2011/2012 v ligi prvakov, potem ko ni bil učinkovit v prvih dveh krogih proti Bayer Leverkusnu in Valencii. Na tekmi proti Genku so se med strelce vpisali še Meireles, Ivanović in Kalou.

''Torres je želel igrati. Pomembno zanj je bilo to, da je igral za špansko reprezentanco in da je ohranil vrhunsko formo. Mislim, da je celotna ekipa postregla z dobro predstavo. To je odločilno, ko igraš tekmo takšnih dimenzij. Ohranili smo visok nivo igre, v drugem polčasu smo želeli obdržati visok ritem, čeprav smo tu in tam zgrešili nekaj podaj. V zaključku tekme smo dvignili tempo, a nismo uspeli dati gola. Kljub temu gre za dober rezultat, ki nas postavlja v dobro pozicijo. Če bi imeli 10 točk, bi bilo zelo dobro. Čutili smo se samozavestne takoj od začetka tekme. Ostali smo osredotočeni na igro in motivirani. Dva gola v prvih 15 minutah sta nam dala stabilnost. Mislim, da na tekmi ni šlo za osebne, temveč za klubske cilje,'' je povedal Andres Villas-Boas.

Chelseu po treh krogih v ligi prvakov v skupini E dobro kaže, saj s 7 točkami drži primat in ima točko prednosti pred Bayer Leverkusnom. Valencia na tretjem mestu si je nabrala že 5 točk zaostanka, Genk pa šest.