serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Sassuolo Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Dejan Lazarević Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Udinese

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

3 leta

Torino ne bo prehitel Interja, saj je izgubil

Juventus si je z zmago nad Sampdorio zagotovil četrti zaporedni naslov italijanskih prvakov in že 31. zvezdico. Josip Iličić je dvakrat zatresel mrežo Cesene, zadnja tekma kroga Empoliju.

Juventus je za naslov prvaka potreboval zmago, ki mu jo je zagotovil Arturo Vidal z golom v 32. minuti. Poleg tekme v Genovi sta bila aktivna tudi dva Slovenca. Dejan Lazarević (igral do 57. minute) je s Sassuolom gostil Palermo Siniše Anđelkovića, ki si je tekmo - ta se je končala brez golov - ogledal s klopi.

Na sporedu sta bila še dva slovenska spopada, in sicer Fiorentina Josipa Iličića (strelec dveh golov in menjava v 82. minuti) in Jasmina Kurtića (igral celo tekmo) je premagala Ceseno Luke Krajnca (igral celo tekmo). Iličić je prvi gol dosegel z enajstih metrov v 31. minuti, drugega pa že štiri minute kasneje z roba kazenskega prostora z diagonalnim strelov v spodnji desni kot vratarja Cesene, Federica Agliardija.

Drugi gol slovenskega reprezentanta si lahko ogledate na TUKAJ.

Inter Samirja Handanovića (branil celo tekmo) je v tekmi brez golov gostil Chievo Boštjana Cesarja (igral celo tekmo) in Valterja Birse (na klopi).

Milanov nogometaš Mattia De Sciglio, si je prislužil rdeč karton že v prvi minuti proti Napoliju in na njegovo srečo Gonzalo Higuain ni realiziral strela z 11-m. V 70. minuti je Marek Hamšik po obleganju vrat Milana le popeljal Napoli v vodstvu. Higuain je popravil napako z golom v 74. minuti. Sledil je še gol Manola Gabbiadinija v 76. minuti za Napoli za končnih 3:0.