7 let, 12 mesecev

Villarreal Bojan Jokić Gregor Balažic Partizan Beograd Josip Iličić Fiorentina Ažbe Jug Sporting Lizbona Tim Matavž Augsburg Robert Berić Andraž Šporar Basel

Četrtek, 19. 9. 2013, 10.31

Tim Matavž v zadnji minuti do napredovanja

V izločilne dele evropske lige so se uvrstili Villarreal Bojana Jokića, Fiorentina Josipa Iličića, Augsburg Tima Matavža, Saint Etienne Roberta Berića in nov klub Andraža Šporarja, Basel.

Bojan Jokić je bil v začetni enajsterici Villarreala, ki je prišel do remija v Plznu s 3:3 in prvega mesta v skupini E. Slovenski reprezentant je moral z igrišča po 43 minutah, saj se je poškodoval.

Z nasmehom na ustnicah je četrtkov večer pospremil tudi zdaj že nekdanji napadalec Olimpije Andraž Šporar, njegov novopečeni klub Basel je prav tako napredoval iz skupine I. V tej skupini se je naprej uvrstila tudi Fiorentina, a Josip Iličić pri zmagi nad Belenensesem ni sodeloval. Sedel je na klopi za rezerve. Uspelo je tudi Saint Etiennu, pri katerem Roberta Berića zaradi hude poškodbe seveda ni bilo v ekipi za tekmo proti Laziu. V skupini G je pristal na drugem mestu.

Na tem mestu je v skupini L končal tudi Augsburg, ki je do napredovanja prišel v zadnji minuti tekme v Beogradu, kjer je porazil Partizan Gregorja Balažica, ki zaradi hude poškodbe ne igra. Do rezultata 3:1, ki je Nemce popeljal naprej, je prišel z golom v zadnji minuti tekme. Za goste je vso tekmo igral Tim Matavž, a tudi tokrat ni zadel. Na prvi gol sezone še naprej čaka.