Manchester City Liverpool angleški superpokal

Nedelja, 4. 8. 2019, 18.11

Angleški superpokal 2019

Manchester City spet razžalostil Liverpool

Manchester City | Man City je še šestič osvojil angleški superpokal. | Foto Reuters

Man City je še šestič osvojil angleški superpokal.

Manchester City je ubranil naslov v angleškem superpokalu. Sinjemodri so na Wembleyju po enajstmetrovkah premagali Liverpool in ga tako po nekaj mesecih ponovno razžalostili. Ob koncu minule sezone so rdečim angleški naslov pred nosom za pičlo točko.

Tekma, ki je tradicionalni uvod v novo sezono, se je v rednem delu končala z neodločenim izidom 1:1, pri strelih z enajstih metrov pa je bil nenatančen le Georginio Wijnaldum.

Manchester City je v vodstvo popeljal Raheem Sterling v 12. minuti, v 77. minuti pa je izenačil Joel Matip.

Manchester City je tako postal prva angleška ekipa, ki je v sezoni osvojila vse domače lovorike - angleško prvenstvo, pokal FA, ligaški pokal in superpokal oziroma FA Community Shield.

Za katalonskega stratega Pepa Guardiolo je to hkrati 27. lovorika v trenerski karieri.