21.11

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 27. 7. 2008, 21.11

Stojanovič znova na vrhu

MIK CM Celje pod vodstvom Slaviše Stojanoviča se je z zmago na Ptuju z 2:0 prebilo na vrh lestvice PrveLige Telekom Slovenije. Oba zadetka je dosegel Dejan Urbanč.

Celjani so poleg Mariborčanov edini klub, ki je v prvih dveh krogih nove sezone vpisal dve zmagi. Drugo so dosegli danes na Ptuju, kjer je bil junak Urbanč, strelec obeh golov na tekmi. Ekipa Slaviše Stojanoviča je hkrati edina, ki še ni prejela zadetka, medtem ko Dravi, ki jo vodi nekdanji jugoslovanski reprezentant Ljubinko Drulović, ob dveh porazih še ni uspelo zatresti tekmečeve mreže.

V svojem prvem domačem nastopu v novem prvenstvu so nogometaši Drave razočarali svoje zveste privržence z slabo igro. Po dolgem času se je od začetka v ekipi pojavil Kronaveter, Drulović pa je opravil še nekaj premikov znotraj ekipe. To se je sprva izkazalo za dobro, saj so Ptujčani že v sedmi minuti zapretili, ko je bil Zilič sam pred Šeligo, a je slednji njegov strel obranil. Minuto zatem je z 20 metrov poskusil še Kronaveter, vendar je bil celjski vratar spet uspešen.

V 11. minuti je prebujenje Celjanov napovedal Biščan, ki je zadel prečko. Štiri minute pozneje je že dišalo po vodstvu gostov, vendar je vratar Murko odbil podajo z leve strani le do Dvorančiča, ki pa s sedmih metrov ni bil dovolj natančen. V 17. minuti pa se je mreža Drave le zatresla. Urbanč je lepo sprejel žogo na polovici Drave, naredil nekaj korakov, nato pa se odločil za strel po tleh in premagal vratarja Murka. Gostitelji so želeli izenačiti še v prvem polčasu, toda prave premoči jim ni uspelo vzpostaviti.

V drugih 45 minutah so po sprva enakovredni igri pobudo prevzeli gosti. A prvo pravo priložnost v tem delu igre so vseeno imeli domačini, ko je v 68. minuti žoga v kazenskem prostoru po slabem posredovanju Šelige prišla do Grbca, vendar je njegov strel z glavo iz bližine zletel čez gol.

V 73. minuti so domačini po izključitvi Bošnjaka ostali le z desetimi možmi na zelenici mestnega stadiona, številčno premoč pa so Stojanovičevi izbranci unovčili v 85. minuti, ko je Urbanč z lepim strelom s 25 metrov le še potrdil zmagoslavje Celjanov.