25. 4. 2016,
22.52

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue Green 3,23

špansko prvenstvo Barcelona Atletico Madrid Real Madrid Jan Oblak Jan Oblak Rene Krhin

Ponedeljek, 25. 4. 2016, 22.52

Nor boj za naslov se nadaljuje: zmagali vsi trije vodilni

V 35. krogu španske La Lige je vodilna trojka ulovila popoln izplen. Barcelona je nadigrala Sporting Gijon, medtem, ko je Oblakov Atletico opravil z neugodno Malago. Real pa je brez Cristiana Ronalda zmagal pri Rayu Vallecanu. V nedeljo zmaga Seville na mestnem derbiju

Real je doživel hladno prho v lastnem mestu. Na gostovanju pri Rayu je zaostajal z 0:2, še preden je minilo 15 minut srečanja. Baletniki so se kmalu pobrali in preko Garetha Balea znižali na 1:2. V 52. minuti jim je že uspelo izenačiti. Nove tri točke je zagotovil prav Bale, z golom v 81. minuti.

Atletico je doma premagal Malago z 1:0. Jan Oblak je ponovno ostal nepremagan. Še 22. v prvenstvu to sezono, kar je absolutni klubski rekord. Gol je prispeval Angel Correa v 62. minuti.

Barcelona je suvereno slavila zmago na Camp Nouu. Po prvem polčasu je bilo 1:0, v drugem, pa so po številnih priložnostih v 77. minuti s tretjim golom Luisa Suareza (drugič iz enajstih metrov) povedli s 4:0 in srečanje dokončno odločili. Suarez je do konca še enkrat zatresel mrežo in tudi na drugi tekmi zapored dosegel štiri gole. Sodnik Carlos Clos Gomez je dosodil kar tri enajsmetrovke za domače. Eno je v zadetek pretvoril Neymar.

Granada Reneja Krhina, ki je igral 62 minut, je doživela udarec v boju za obstanek. Celta jo je premagala z 2:1, razlika pred Gijonom tako ostaja zgolj ena točka.