23.25

4 leta, 11 mesecev

Thermometer Blue 1,60

2

Jan Oblak Jan Oblak Lionel Messi Lionel Messi Atletico Madrid Barcelona Real Madrid špansko prvenstvo

Četrtek, 25. 4. 2019, 23.25

Špansko prvenstvo, 34. krog

Getafe zaustavil Real in skočil na mesto, ki vodi v ligo prvakov

2

Real Madrid Getafe | Getafe je ustavil v zadnjem času najbolj nevarnega galaktika, Karima Benzemaja. | Foto Reuters

Getafe je ustavil v zadnjem času najbolj nevarnega galaktika, Karima Benzemaja.

V 34. krogu španskega prvenstva je Jan Oblak z Atleticom po številnih preobratih s 3:2 premagal Valencio. S tem so rdeče-beli preprečili, da bi vodilna Barcelona, ki ima pred Atleticom devet točk prednosti, postala prvak že v sredo. Real je remiziral pri četrtouvrščenem Getafeju, največjem pozitivnem presenečenju te sezone, ki se mu nasmiha nastop v ligi prvakov.

Odločilen zadetek za zmago Atletica nad Valencio je v sredo v 81. minuti dosegel Angel Correa. Barcelona, ki bi v primeru poraza Madridčanov že slavila nov naslov španskih prvakov, bo tako na veliko slavje morala počakati vsaj do tega konca tedna.

Katalonci so v torek na gostovanju pri Alavesu slavili z 2:0. Lionel Messi je v igro vstopil v 61. minuti, Barceloni pa sta zmago pristreljala Carles Alena in Luis Suarez, ki je uspešno izvedel 11-metrovko.

Na zadnji tekmi kroga sta se Getafe in Real razšla brez zadetkov. Prvi so se vrnili na četrto mesto, ki vodi v ligo prvakov.