10. 4. 2017,
22.30

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue Green 3,60

špansko prvenstvo Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Barcelona Real Madrid Lionel Messi Lionel Messi Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo

Ponedeljek, 10. 4. 2017, 22.30

Špansko prvenstvo, 31. krog

Real Sociedad spet na mestih, ki vodijo v Evropo

Pepe Real Madrid | Foto Reuters

V zadnji tekmi 31. kroga španskega nogometnega prvenstva je Real Sociedad v San Sebastianu brez težav odpravil Sporting Gijon. Barcelona je v soboto izgubila v Malagi. Jan Oblak je z Atletico Madridom remiziral z 1:1 na mestnem derbiju pri Realu.

Prvi polčas madridskega derbija se je končal brez zadetkov, nevarnejši pa je bil Real. Prvi je v 15. minuti zapretil Cristiano Ronaldo, a se je Jan Oblak izkazal in ubranil nevaren strel Portugalca. Slovenski vratar je ubranil tudi nevaren strel Karima Benzemaja v 28. minuti, tri minute pozneje pa je bil že premagan, a je strel Ronalda na golovi črti z glavo prestregel Štefan Savić.

Antoine Griezmann | Foto: Reuters Antoine Griezmann Foto: Reuters V drugem polčasu je Real spet pritisnil, v 52. minuti pa je po podaji Tonija Kroosa našega vratarja s strelom z glavo premagala Pepe. V 60. minuti se je sam pred vratarjem znašel Fernando Torres, a je Keylor Navas njegov strel ubranil.

Vse je že kazalo, da bo Real mirno pripeljal tekmo do konca, ko je v 85. minuti Angel Correa lepo našel Antoina Griezmanna, ki je z leve strani premagal Navasa in postavil končni izid 1:1.

Tega ni znala izkoristiti Barcelona, ki bi se z zmago izenačila z galaktiki na vrhu lestvice. Po napaki katalonske obrambe je Malaga povedla v 32. minuti, ko se je sam pred vratarjem znašel Sandro Ramirez.

V 65. minuti je Barcelona ostala še z igralcem manj, zaradi drugega rumenega kartona je moral igrišče zapustiti Neymar. Barcelona je pričakovano pritiskala, imela precej večjo posest žoge od domačega moštva, a ji ni uspelo izenačiti. Še več, v 90. minuti je v proti napadu končni izid 2:0 postavil Jony.