12. 3. 2017,
22.49

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,08

špansko prvenstvo Rene Krhin Jan Oblak Jan Oblak Atletico Madrid Granada Real Madrid Barcelona

Nedelja, 12. 3. 2017, 22.49

Špansko prvenstvo, 27. krog

Kapetan Reala poskrbel, da je Barcelono klofuta na Riazorju še bolj pekla

Sergio Ramos | Foto Reuters

Vodilna Barcelona je v 27. krogu španskega prvenstva na težkem gostovanju v La Coruni doživela grenak poraz (1:2) in tako ponudila priložnost Realu, da na večerni tekmi spet prevzame primat v španski La Ligi. Beli balet je darilo sprejel z odprtimi rokami in po tesni zmagi nad Betisom (2:1) Kataloncem pobegnil za dve točki. Madridčani imajo tudi tekmo manj.

Galaktiki so po zmagi nad Betisom spet vodilna ekipa španskega prvenstva. Tekma na Santiagu Bernabeu se ni začela po pričakovanjih, saj je za čuden zadetek v mreži Reala poskrbel kar njegov vratar Keylor Navas. Kostaričan si je žogo, tako kaže počasni posnetek (1:00), pri sprva nespretnem posredovanju v nadaljevanju kar sam z levico potisnil žogo v mrežo in gostje so se veselili nenadejanega vodstva.

A to na koncu ni bilo dovolj niti za točko. Cristiano ronaldo je že v prvem polčasu poskrbel za izenačenje, za zmago Reala pa je deset minut pred koncem tekme zadel kdo drug kot kapetan Sergio Ramos.

Je šlo res zgolj samo za nerodnost?

Čudežna Barcelona pokleknila na Riazorju

Lionel Messi Deportivo Barcelona | Foto: Reuters Foto: Reuters Barcelona, ki je sredi tedna v ligi prvakov proti PSG nadoknadila štiri zadetke zaostanka in poskrbela za največji preobrat veh časov v tem tekmovanju, je v domačem prvemnstvu naredila novo napako in se opekla na gostovanju na vročem Riazorju.

Deportivo je Katalonce premagal z 2:1, odločilni zadetek je v 74. minuti dosegel Alex Bergantinos, nogometaš, ki je pred desetimi dnevi nokavtiral Fernanda Torresa.

Sobotni slovenski obračun med Granado Reneja Krhina in Atleticom Jana Oblaka pa so z zadetkom v 84. minuti Antoineja Griezmanna dobili gostje. Oblak je ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, Krhin pa zaradi poškodbe ni bil v kadru Granade.