Granada Rene Krhin nogomet Real Madrid Barcelona špansko prvenstvo

Špansko prvenstvo, 20. krog

Las Palmas spet prizemljil Valencio

2

Mateo Kovačić | Foto Reuters

Barcelona ni zmagala, Sevilla je izgubila, Real Madrid je v nedeljo zlahka osvojil tri točke in v 20. krogu španskega nogometnega prvenstva še povišal prednost na vrhu lestvice. V zadnji tekmi kroga je Las Palmas v ponedeljek zvečer odpravil Valencio, ki je po dveh zaporednih zmagah spet izgubila.

Real ima zdaj na vrhu lestvice štiri točke prednosti pred Barcelono in Sevillo in še tekmo manj. Čeprav je proti Real Sociedadu igral brez nekaj nosilcev, med drugim tudi poškodovanega Hrvata Luke Modrića, je brez težav zmagal, izkazal pa se je prav njegov rojak. Mladi Mateo Kovačić, ki je najprej zadel za 1:0, potem pa še podal za vodstvo z 2:0.

Barcelona je v času nedeljskega kosila gostovala pri Betisu, ki je v spodnjem delu lestvice, in bila blizu poraza. V zaključku tekme je zaostajala in se pred porazom rešila v zadnji minuti tekme, ko je po podaji Lionela Messija zadel Urugvajec Luis Suarez, ki je zdaj najboljši strelec prvenstva. Katalonci so bili po tekmi upravičeno jezni, sodnik jim je namreč razveljavil regularen gol, ko po akciji, v kateri je žoga prečkala golovo črto, ni priznal zadetka.

Sevilla je na gostovanju pri Espanyolu že po dveh minutah igre ostala brez izključenega nogometaša in se po enajstmetrovki znašla tudi z igralcem manj, kar je bil bržčas glavni razlog za nepričakovan in boleč poraz z 1:3.

V soboto je Granada brez pomoči Reneja Krhina izgubila v gosteh pri Villarrealu. Atletico Madrid je brez poškodovanega Jana Oblaka remiziral proti Alavesu.