25. 8. 2024,
23.34

4 ure, 47 minut

Thermometer Blue 0,40
Jan Oblak Jan Oblak Girona Atletico Madrid FC Barcelona Real Madrid Jude Bellingham špansko prvenstvo La Liga tuja nogometna prvenstva tuja nogometna prvenstva

Nedelja, 25. 8. 2024, 23.34

Špansko prvenstvo, 2. krog

Oblak zaklenil vrata proti presenečenju prejšnje sezone, Real uspešen v drugem poskusu

Jan Oblak Atletico Madrid | Jan Oblak je z Atleticom prišel do zanesljive zmage, ob tem pa je ostal nepremagan. | Foto Guliverimage

Jan Oblak je z Atleticom prišel do zanesljive zmage, ob tem pa je ostal nepremagan.

V drugem krogu španskega državnega nogometnega prvenstva je branilec naslova Real Madrid, ki je v prvem krogu le remiziral, tokrat s 3:0 premagal Valladolid. Atletico Madrid slovenskega vratarja Jana Oblaka je na zadnji nedeljski tekmi s 3:0 slavil proti presenečenju prejšnje sezone, Gironi. Barcelona je v soboto doma premagala Athletic iz Bilbaa z 2:1 in ima pri vrhu razpredelnice poleg Celte Vigo kot edina popoln izkupiček šestih točk.

Jan Oblak
Sportal Jan Oblak je moral dvakrat po žogo v mrežo

Atletico Madrid z Janom Oblakom je po remiju v prvem krogu proti Villarrealu prišel do prve zmage. Atleti so s kar 3:0 odpravili Girono. Pot do zmage je v 39. minuti z golom s prostega strela tlakoval Antoine Griezmann, v drugem polčasu pa sta v polno merila še Marcos Llorente (48.) in že globoko v sodnikovem podaljšku še Koke. Navijači Atletica so sicer prvič pozdravili angleškega vezista Conorja Gallagherja, ki je zaigral prvič po selitvi iz Chelseaja, v igro pa je vstopil v 58. minuti.

Bellingham zaradi poškodbe mišice na enomesečni počitek

Za zmago Reala proti Valladolidu so v drugem polčasu zadeli Federico Valverde v 50. minuti, tri točke pa sta najprej v 88. minuti potrdila  Brahim Diaz in nato še v 96. minuti Endrick. V obračunu z Valladolidom se je prvič na domačem terenu ljubiteljem nogometa predstavil tudi največji zvezdnik prestopnega roka v Španiji Kylian Mbappe. Ta sicer ni zadel, čeprav je imel nekaj priložnosti.

Real Madrid je prišel do prve zmage v novi sezoni. | Foto: Guliverimage Real Madrid je prišel do prve zmage v novi sezoni. Foto: Guliverimage

Angleški reprezentant in zvezdnik madridskega Reala Jude Bellingham ni zaradi poškodbe mečne mišice izpustil samo današnje tekme drugega kroga španske la lige, ampak bo z igrišč odsoten približno mesec dni. "Po testih, ki jih je opravila zdravniška ekipa Reala Madrida, ima igralec poškodbo mečne mišice na desni nogi," so sporočili iz kluba. Bellingham, ki se je poškodoval na petkovem jutranjem treningu, bo predvidoma izpustil tekme španskega prvenstva proti Valladolidu, Las Palmasu in Betisu ter tudi septembrski tekmi lige narodov proti Irski in Finski.

Angleški vezist je bil eden ključnih mož, da je kraljevi klub minulo sezono osvojil tako ligo prvakov kot la ligo. Enaindvajsetletnik se bo skušal vrniti na prvo tekmo Reala v ligi prvakov v tej sezoni, ki bo med 17. in 19. septembrom.

Barcelona do druge zmage

Španski čudežni deček Lamine Yamal je Barceloni zagotovil vodstvo v 25. minuti, ko je po strelu od daleč z veliko sreče zadel s pomočjo branilca Athletica. Po ogledu posnetka glavnega sodnika so v 42. minuti gosti dobili enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izkoristil Ohian Sancet.

Katalonci so morali dolgo čakati na zadetek odrešitve v drugem polčasu, potem ko so po vrsti zapravljali priložnosti. Predvsem Robert Lewandowski je dvakrat zadel okvir vrat, enkrat pa mu je sijajno strel obranil Alex Padilla.

Je pa izkušeni Poljak na svoj račun prišel v 75. minuti in v mrežo pospravil odbito žogo po posredovanju Padille. Za Lewandowskega je bil to tretji zadetek v prvenstvu.

Robert Lewandwoski je v tej sezoni dosegel že tri zadetke. | Foto: Reuters Robert Lewandwoski je v tej sezoni dosegel že tri zadetke. Foto: Reuters

Barcelona je ob Celti iz Viga, ta je v petek premagala Valencio (3:1), zdaj na vrhu s šestimi točkami, sledita pa Villarreal in Osasuna s po štirimi. Prvi je v petek v gosteh ugnal Sevillo z 2:1, druga pa je pozno popoldne premagala Mallorco z 1:0.

Katalonski velikan bo sicer za kar nekaj časa pogrešal dva pomembna igralca. Branilec Barcelone Andreas Christensen bo z igrišč odsoten do dva meseca, potem ko je imel težave z ahilovo tetivo. "Christensen ima tendinitis v levi ahilovi tetivi," so zapisali pri Barceloni. Barcelona je do novembra tudi brez osrednjega branilca Ronalda Arauja, potem ko je Urugvajec poleti na Copi Americi utrpel poškodbo stegenske mišice.