5. 11. 2017,
22.47

6 let, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,30

Atletico Madrid Barcelona Real Madrid Jan Oblak Jan Oblak Lionel Messi Lionel Messi špansko prvenstvo

Nedelja, 5. 11. 2017, 22.47

Špansko prvenstvo, 11. krog

Real brez težav preskočil Las Palmas

Casemiro | Foto Reuters

V zadnji tekmi 11. kroga španskega prvenstva je Real v Madridu s 3:0 premagal Las Palmas. V  derbiju kroga je Barcelona na Camp Nouu premagala Sevillo z 2:1 in ohranila lepo prednost pred zasledovalci. Atletico Madrid je po treh zaporednih remijih v različnih tekmovanjih končno zmagal. V gosteh je z golom v zadnji minuti premagal Deportivo. Jan Oblak je obdržal mrežo nedotaknjeno.

V tej sezoni so v španskem prvenstvu nepremagani le še Barcelona, Valencia in Atletico Madrid. Vsi trije so se v soboto razveselili novih zmag.

Netopirji so na Mestalli prepričljivo ugnali Leganes (3:0), Atletico Madrid pa je na zahtevnem gostovanju v La Coruni prišel do zmage z zadetkom v zadnji minuti. Junak rdeče-belih je postal Ganec Thomas Partey, ki je zatresel mrežo Deportiva s strelom z razdalje v akciji po domiselnem izvajanju prostega strela. Slovenec Jan Oblak je ostal nepremagan, gostitelji pa so v okvir njegovih vrat sprožili le dva strela.

Mojstrski zadetek Thomasa:

Derbi kroga na Camp Nouu je minil v znamenju Paca Alcacerja. Nekdanji napadalec Valencie, ki se po odmevnem prestopu v dresu Barcelone ni preveč izkazal, je z dvema zadetkoma odločil srečanje v korist katalonskega velikana. Sevilla je namučila favorita, a ostala brez točk. V zadnjih šestih ligaških nastopih je kar štirikrat izgubila.

Alcacer je Barcelono popeljal v vodstvo sredi prvega polčasa, v 60. minuti pa je za izenačenje poskrbel Guido Pizarro. Veselje Andaluzijcev, ki bodo skupinski del lige prvakov sklenili v začetku decembra v Ljudskem vrtu, je trajalo le pet minut. Nato je Alcacer z drugim zadetkom spet priboril vodstvo gostiteljem, ki so prednost pred drugouvrščeno Valencio vrnili na štiri točke.

Argentinec Lionel Messi je odigral jubilejno 600. tekmo v dresu Barcelone. Prispeval je 523 zadetkov in 234 podaj, po katerih so njegovi soigralci zatresli mrežo.