6 let, 7 mesecev

serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Lazio Inter Fiorentina Samir Handanović Rene Krhin Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Dejan Lazarević Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Slovenca pri zadnjem do pomembne zmage

V zaostali tekmi 22. kroga italijanskega prvenstva, ki je bila zaradi sneženja prestavljena, je Chievo z 1:0 premagal Parmo v gosteh.

Pri zmagi Chieva nad Parmo z 1:0 slovenska nogometaša, ki sta na delu v Veroni, Boštjan Cesar in Valter Birsa, nista prispevala prav velikega deleža. Prvi sploh ni igral, vso tekmo je presedel na klopi, drugi pa je na igrišče vstopil v 87. minuti.

Že v soboto smo videli veliki derbi, ki pa to v zadnjem času ni. Juventus je v Torinu gostil Milan in ga premagal s 3:1 ter še poglobil krizo ekipe Filippa Inzaghija.

Fiorentina je premagala Cagliari s 3:2 v zelo zanimivi tekmi, v kateri pa Slovenca, ki sta na začasnem delu v Firencah, Josip Iličić in Jasmin Kurtić, nista dobila priložnosti za igro.

Dejan Lazarević je pri Chievu dolgo časa čakal na pravo priložnost za igro, a je ni dočakal. Zato se je preselil k Sassuolu, pri tem pa že na prvi tekmi igral od prve do zadnje minute. Novim soigralcem je pomagal do remija z 1:1 v gosteh pri Sampdorii. V statistiko se je vpisal z rumenim kartonom.

Nastopil je tudi Luka Krajnc, ki je bil na igrišču od prve do zadnje minute pri porazu Cesene pri Empoliju.

Inter, ki je v zadnjih treh tekmah izgubil, je s Samirjem Handanovićem doma s 3:0 Palermo, pri katerem ni bilo kaznovanega Siniše Anđelkovića.