8.43

8 let, 8 mesecev

Torek, 5. 2. 2008, 8.43

SiOL Sportal brez recepta za Židana

Prvi februarski večer v medijski ligi je prinesel zmage papirnatih favoritov, z izjemo remija Indirekta s Financami.

Dvakratni prvak spet koraka proti vrhu lestvice. Kapodol je pospravil v mrežo Sportala pol ducata žog. Prvi zadetek je dosegel Borut Bohinc že v 48. sekundi. V nadaljevanju je zadeval samo še neustavljivi Grega Židan. S petimi goli je prevzel vodstvo na lestvici strelcev. V letošnji medijski ligi jih je doslej zbral 12 (enega manj ima napadalec Indirekta Mičič). Kapodol ima doslej najboljši napad z 28. doseženimi zadetki.

Kanal A je prehitel sosede s Pop TV. Serijo je odprl Goran Stojanovič, ki je bil natančen z roba kazenskega prostora v tretji minuti. Izenačil je Jani Rozman dve minuti pred odmorom. Novo vodstvo za Kanal A je pristreljal nepopustljivi Saša Miljič, povišal pa Stojanovič. Radio Slovenija ni izkoristil dveh lepih priložnosti (Rozman z glavo in Bašelj z razdalje), nato pa je zadel Marko Pangerc. Časa za preobrat je bilo še vedno dovolj, toda tekmeci so izkoristili dva protinapada in potrdili zasluženo zmago.

Tudi na tekmi med Dnevnikom in MMC RTV SLO je bil strelec samo eden. Škofjeloški napadalec Domen Rant je zadel v vsakem polčasu po enkrat. To je Dnevniku zadoščalo za ohranitev vodilnega položaja. Njegova odlična obramba je doslej prejela samo šest zadetkov. Tik za petami ga ogroža Media bus, resda pa ima eno več odigrano tekmo. Za nove tri točke imata največ zaslug nekdanja soseda iz Štepanjskega naselja Sebastjan Retelj (zadel je dvakrat) in Uroš Slak. Ob koncu večera sta se Finance in Indirekt razšla z neodločenim rezultatom. Oranžni so povedli po strelu Roberta Nikoliča, rdeče-beli pa izenačili prek Aleksandra Mičiča. Njegov soigralec Admir Zilič je v predzadnji minuti zgrešil tisto, kar je lažje zadeti.

Izidi in strelci 9. kroga:

Radio Slovenija : Kanal A 2:5 (1:1) Rozman 13., Pangerc 24.; Stojanovič 3., 21., Miljič 18., Bogdanovič 26., Miljič 30.

Siol Sportal : Kapodol 0:6 (0:4) Bohinc 1., Židan 8., 11., 13., 17., 29.

Dnevnik : MMC RTV SLO 2:0 (1:0) Rant 6., 19.

Izidi in strelci 10. kroga:

Media bus : Družina Trud 3:1 (2:1) Retelj 6., 17., Slak 15.; Klemen 8.

Finance : Indirekt 1:1 (0:0) R.Nikolič 20.; Mičič 22.

Spored - ponedeljek, 11.2.2008:

10. krog: 20.00 Šport klub – RTV Koper Capodistria, 20.40 Kanal A – Siol Sportal, 21.15 MMC RTV SLO – Radio Slovenija, 21.55 Kapodol – MTV Adria