13. 2. 2012,
14.47

Ponedeljek, 13. 2. 2012, 14.47

Senzacija Basla, v škripcih tudi Inter

Basel je senzacionalno prišel do zmage nad Bayernom Münchnom v prvi tekmi osmine finala lige prvakov. Marseille je v zadnji minuti prišel do zmage nad Interjem.

Čeprav je bila tekma v Baslu zelo zanimiva in ni manjkalo priložnosti za zadetke na obeh straneh, sta mreži vse do 86. minute mirovali. Nato je junak večera postal rezervist Valentin Stocker in Baslu prinesel prednost pred povratno tekmo v Münchnu, kjer bo očitno še zelo zanimivo. Na drugi sredini tekmi je Marseille gostil Inter in, podobno kot v Baslu, je tudi tam kazalo, da gledalci ne bodo videli zadetkov, nato pa je v tretji minuti sodnikovega podaljška novo zaušnico Interju, ki mu gre v zadnjem času zelo slabo, z golom za zmago Francozov prisolil Andre Ayew.

V torek je Real gostoval v Moskvi in z golom Cristiana Ronalda proti CSKA vodil vse do sodnikovega podaljška, nato pa so Rusi v praktično zadnji minuti tekme prišli do izenačenje. Napoli je kljub zaostanku z 0:1 prišel do zmage nad Chelseajem s 3:1 in še poglobil krizo Londončanov.

Prejšnji teden je Arsenal doživel debakel v Milanu in izgubil z 0:4 ter praktično že izpadel iz tekmovanja. Zenit je v sodnikovem podaljšku pred domačimi navijači prišel do zmage nad Benfico s 3:1, Barcelona je z istim izidom zmagala v Leverkusnu pri Bayerju, Lyon pa je pred domačimi navijači le z 1:0 premagal največjo senzacijo te sezone lige prvakov, ciprski APOEL iz Nikozije.