22.09

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 24. 8. 2008, 22.09

Semler: Povrnil sem izkazano zaupanje

Tradicija je obveljala, Ptuj ostaja nesrečno prizorišče za koprske nogometaše. Izid 2:1 je pomenil njihov sedmi poraz v devetem poskusu.

Ljubinko Drulović, trener NK Labod Drava: ''Slovenska liga je zelo kakovostna in izenačena. K sreči smo se vrnili po uvodnih porazih. Zelo sem zadovoljen z odnosom te mlade ekipe, čeprav proti Kopru po prvem polčasu nisem mogel biti srečen. Drugega smo odigrali sila kakovostno. Morda smo zaradi dveh zaporednih zmag čutili določen pritisk, saj so vsi pričakovali še tretjo. Ta uspeh nam bo zelo koristil v nadaljevanju prvenstva, sam pa pričakujem, da bomo igrali zmeraj bolje. Zelo važno je imeti pripravljene ustrezne zamenjave. Naše so kakovostne. Srečni smo bili, da jih imamo. Vsi bi lahko igrali od prve minute.''

Borut Semler, NK Labod Drava: '''Nič ni lepšega od zmage na prvi domači tekmi v dresu novega kluba, napadalce pa najbolj razveseljujejo tudi zadetki. Nekateri so menili, da ne vem več, kje stoji gol in nisem napadalec. Dokazal sem nasprotno, dosegel zadetek, ki se ga je pričakovalo od mene kje drugje, ampak nekateri ljudje so mi izkazali več zaupanja in to sem jim povrnil. Če vate verjamejo, se ti dvigne samozavest, le tako pa lahko igraš dobro.''

Vlado Badžim, trener FC Koper: ''Pri našem vodstvu bi lahko razrešili dvome o zmagovalcu. Trikrat ali štirikrat bi morali bolje reagirati, ampak je znova zatajila realizacija. Res pa je, da je manjkal Ipavec, Djukič je igral s pomočjo tablet, Amusan je lahko nastopil le dvajset minut. Nato smo prejeli zadetka. Nekateri igralci so bili nepazljivi, nisem pričakoval, da bodo storili tako veliki napaki. Morda nismo zaslužili poraza. Letos bomo morali biti bolj pazljivi. V moštvu več ni takšne konkurence, kot je bila včasih, ko smo lahko koga posedli na klop. Zdaj prihajajo Domžale, za nas pa je vsaka tekma pomembna. Ne bomo jokali, temveč skušali presenetiti naslednje tekmece.''

Enes Handanagić, FC Koper: ''V zadnjem času smo zmeraj blizu uspeha, vendar na koncu ne postavimo pike na i. Naš načrt je 'zmotila' zamenjava Djukiča, ko smo ostali brez skoka v napadu. Drava je vse sile usmerile k našemu golu in na žalost se ji je splačalo. Pred tekmo nismo razmišljali o slabi tradiciji, ki jo imamo na Ptuju.''