19.53

serie A Juventus Boštjan Cesar AC Milan Inter Fiorentina Samir Handanović Josip Iličić Jasmin Kurtić Chievo Valter Birsa Palermo Siniša Anđelković Aljaž Struna Carpi Vid Belec

Petek, 29. 8. 2014, 19.53

Samir Handanović na prvem mestu

V 13. krogu italijanskega prvenstva smo spet videli kar nekaj nastopov slovenskih nogometašev. V derbiju kroga je Juventus premagal Milan. Z Interjem je zmagal Samir Handanović in skočil na vrh.

V soboto smo videli največji derbi italijanskega nogometa, Juventus je v Torinu gostil Milan in ga premagal z 1:0. Strelec zmagovitega gola je bil Argentinec Paulo Dybala. Torinčani, ki so sezono začeli katastrofalno slabo, so zdaj skočili na šesto mesto lestvice in celo preskočili Milančane.

V nedeljo smo videli kopico nastopov slovenskih nogometašev, ki si kruh služijo na Apeninskem polotoku. Valter Birsa se je izkazal s podajo pri zmagi Chieva nad Carpijem v gosteh z 2:1. Igral je 67 minut in prejel tudi rumeni karton. Pri Verončanih je vso tekmo igral tudi kapetan Slovenije Boštjan Cesar. Pri Carpiju je bil v vratih Vid Belec.

Josip Iličić je obsedel na klopi Fiorentine, ki je razočarala in pred domačimi navijači le remizirala z Empolijem.

Aljaž Struna je igral 81 minut za Palermo pri remiju v Rimu proti Laziu. Pri gostih je vso tekmo na klopi presedel Siniša Anđelković.

Zdaj že nekdanji reprezentant Samir Handanović je uspešno branil vrata Interja, ki je doma premagal Frosinone in se vrnil na vrh lestvice.