10.19

8 let, 5 mesecev

Sreda, 4. 2. 2009, 10.19

Rudar še tretjič zapored 1:1

Izbranci Marijana Pušnika so v pripravljalnem obdobju odigrali osem tekem. V zadnjih treh dneh so remizirali z Javorjem in St. Ändro (1:1). Na preizkušnji je ostal slovaški napadalec Michal Otocka.

Po visoki zmagi nad celjskim tretjeligaškim klubom Simer Šampion (9:2), remiju s kranjskim Triglavom (1:1), porazu z jesenskim slovenskim podprvakom iz Celja – klubom MIK CM Celje (0:2), uspehu kombinirane ekipe ''knapov'' proti članu slovenske tretje lige – Šenčurju (2:0) in neuspehu proti drugi ekipi zagrebškega Dinama so nogometaši velenjskega Rudarja v pripravljalnih dvobojih nanizali tri neodločene remije.

V Medulinu so se s srbskim Čukaričkim razšli z 1:1, enak rezultat pa je bil dosežen v Biljah s še enim prvoligaškim klubom iz Srbije – tokrat Javorjem (strelec za Rudar Nik Omladič) ter nazadnje v torek v Avstriji, kjer je Pušnikovi četi nasproti stalo tretjeligaško moštvo St. Ändra.

Slovak ostaja, Srb odšel

Na tekmi pri naših severnih sosedih se je na strani Rudarja med strelce vpisal Denis Grbič, veliko priložnost za hitro vodstvo pa je že v 1. minuti s strelom z bele točke zapravil Alen Mujanovič. Velenjčani so v mrzlem vremenu na deloma zasneženem igrišču nastopili v postavi: Savić, Jeseničnik, Mijatovič, Stojnič, Sulejmanovič, Golob, Kolsi, Grbič, Zajc, Mujanovič in Otocka (vsi od prve minute), v nadaljevanju pa so priložnost dobili še Čelofiga, Kraljevič, Tolimir, Perić, Jamnikar in Mahmutovič. Na preizkušnji v slovenski ''prestolnici lignita'' ostaja 23-letni slovaški napadalec Michal Onocka. Nekdanji član Slovana iz Bratislave si je v zadnjih dveh sezonah nabiral izkušnje v dresu avstrijskega nižjeligaša Neusiedl 1919. Srb Dalibor Cervenjakov ni prepričal strokovnega vodstva Rudarja.