18.30

Robert Berić Kevin Kampl Red Bull Salzburg Austria Dunaj

Nedelja, 14. 12. 2014, 18.30

Robert Berić veliki junak derbija

Rapid je v prvi avstrijski ligi prekinil niz nepremagljivosti evropskega Red Bull Salzburga. To je Dunajčanom uspelo predvsem po zaslugi slovenskega napadalca Roberta Berića.

V Salzburgu je bil v nedeljo na sporedu derbi med prvakom Red Bull Salzburgom, za katerega je slovenski reprezentant Kevin Kampl odigral vso tekmo, in dunajskim Rapidom. Presenetljivo so z 2:1 zmagali gostje, ki so tako prekinili več kot mesec dni trajajoč niz neporaženosti evropskega Salzburga v vseh tekmovanjih.

Veliki junak derbija je bil še en slovenski reprezentant, ki se je pojavil na igrišču. Napadalec Robert Berić je namreč zabil oba gola za goste.

Prvega v 80. minuti, ko je Dunajčane popeljal v vodstvo z 1:0, a so Salzburžani le štiri minute za tem prišli do izenačenja - za gol nekdanjega nogometaša Rapida Marcela Sabitzerja, ki je igral jubilejno 100. tekmo v avstrijski ligi, je podal prav Kampl. Ko se je že zdelo, da se bo tekma končala z remijem, pa je 23-letni slovenski napadalec v četrti minuti sodnikovega podaljška zadel še drugič in poskrbel za šok domačih navijačev.

Salzburg kljub spodrsljaju še naprej prepričljivo vodi na prvenstveni razpredelnici. Pred najbližjim zasledovalcem ima osem točk prednosti. Rapid je skočil na četrto mesto.

Berić je tokrat zadel še 12. in 13. v tem prvenstvu in je drugi najboljši strelec avstrijske bundeslige.