21.40

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 24. 8. 2008, 21.40

Rob: Manjša medijska eksponiranost ...

Nogometaši Nafte nadaljujejo z zbiranjem točk. Tokrat je pod lendavskimi goricami praznih rok ostala HiT Gorica. Tekma sama po sebi ni bila na visoki ravni ...

... zmagovalca pa je odločil prekrasen zadetek Siniše Jankovića iz prostega strela s tridesetih metrov.

Primož Gliha, trener HiT Gorice: "Če je treba izgubiti na tak način, s takšnim golom kot ga je dal ta fant (op. p. - Siniša Janković), potem je to na nek način nogomet. Mi smo imeli priložnost, ko Etien Velikonja ni zabil, čez dve, tri minute pa na drugi strani dobimo gol. To se nam redno dogaja. Zakaj je tako, ne vem. Glede na to, da smo na prejšnjih tekmah izgubljali s starejšimi igralci, smo prišli igrati z mlado ekipo. Fantje so pokazali veliko 'karakterja', želje, volje in to je za mene tisto najbolj pomembno. Ker v življenju - ko igraš pošteno igro - se ti to slej ko prej pošteno vrne. Srečanje ni bilo lepo, eno najslabših kar smo jih odigrali. Nekako se mi zdi, da bi morali dobiti točko, ki smo si jo zaslužili."

Damir Rob, trener Nafte: "Očitno smo se specializirali, da zmagujemo doma z enim ali dvema goloma razlike, torej zopet z 'najmočnejšim' rezultatom 1:0. Odigrali smo že četrto tekmo na 'nulo'. Vidi se, da poraz v Mariboru ni pustil posledic. V prvem polčasu ne morem biti zadovoljen z vezno linijo, odigrali smo pod našimi možnostmi. Z različnimi menjavami sem želel spremeniti ritem igre, to je tudi uspelo. In kot je že Gliha povedal, Jankoviću se je samo poplačalo in si je zaslužil, da nam s takim evrogolom prinese tri točke in nas zadrži visoko na lestvici. Izpostavil bi, da zagotovo nismo toliko medijsko eksponirani kot nekatere druge ekipe, to pa nam daje tudi dodatni motiv. In želimo vsem pokazati, da se bo v Lendavi vsaka ekipa za točke morala zelo potruditi. Srečen sem, da imamo po šestih krogih 13 točk."