22.25

8 let, 5 mesecev

Sobota, 23. 8. 2008, 22.25

Remi v dinamičnem štajerskem derbiju

Nogometaši MIK CM Celja in Maribora so se v 6. krogu Prve Lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 3:3 (2:1).

Štajerski derbi je z dramatičnega vidika gotovo navdušil 3000 gledalcev, ki so se zbrali v Celju. Nogometaši obeh ekip so poskrbeli za obilo golov, preobrate in na koncu za zasluženo delitev točk. Vtis je pokvarilo le slabo vreme, ki je preprečilo lepšo in tekočo igro, a to ni zmotilo novincev v celjski ekipi Chacane in Sacripantija, ki sta svoj debut kronala z zadetkom.

Tekmo so bolje začeli Mariborčani, saj so že v tretji minuti šokirali domače moštvo. Po prostem strelu Pavloviča je žogo nespretno zadel Bulajić in zatresel lastno mrežo. A domači navijači niso dolgo čakali na izenačenje. Že čez šest minut je namreč Kelhar po Gobčevi podaji iz kota ostal sam in z desetih metrov s pomočjo vratnice poravnal izid na 1:1.

Tavares v prazno mrežo

V 18. minuti je Šeligo z močnim in natančnim strelom preizkusil Pavlovič, nato pa je domačine prestrašil še Volaš, ki je le za las zgrešil cilj. Kazen za neučinkovitost je sledila v 30. minuti. Gobec je podal iz kota, žoga je prišla do Šarića, ta je spet podal v kazenski prostor do novinca Chacane, ki je z desetih metrov zadel levi zgornji kot.

Na začetku drugega polčasa so Mariborčani v dveh minutah popolnoma preobrnili potek tekme. Že v 49. minuti je Pavlovič podal na glavo Volašu, ki je s petih metrov matiral Šeligo, dve minuti pozneje pa je prav celjski vratar nepotrebno zapustil svoja vrata in tako Tavaresu dovolil, da ga je prehitel, prej prišel do žoge, ki se je ustavila v luži, in zatresel prazno mrežo.

V 67. minuti je Pavlovič neposredno iz kota zadel prečko, nov šok - tokrat za navijače Maribora, ki so že slavili zmago - pa je v drugi minuti sodnikovega podaljška pripravil drugi argentinski novinec v celjski ekipi Sacripanti, ki je izkoristil napako Pridigarja in neodločnost Kubice ter zadel desni spodnji kot.

Že pred tekmo pa se je vodstvo celjskega kluba ob slovesu z darili zahvalilo njihovemu dolgoletnemu članu in kapetanu Marku Križniku, ki je v rumeno-modrem dresu odigral 266 tekem in zabil 11 golov.