20.30

8 let, 5 mesecev

Petek, 30. 11. 2007, 20.30

Remi Nemcev na Cipru

V sredo so bile na sporedu tekme 6. igralnega dne kvalifikacij za evropsko nogomento prvenstvo 2008, ki bo v Avstriji in Švici.

Makedonija Srečka Katanca je morala doma prizanti premoč Rusije, Hrvaška je premagala Izrael, Ciper pa je presenetil Nemčijo.

Zadnje tekme kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2008 v tem letu so bile v skupinah A, D in E. Slovenija, ki igra v skupini F, je bila tokrat prosta. V skupini A je Finska pred domačimi navijači stežka premagala Armenijo, podobno je bilo na dvoboju med Belgijo in Poljska, kjer je bil odločilen zadetek gostov v deventnajsti minuti.

Največje presenečenje prihaja iz skupine D, kjer je Nemčija iz gostovanja na Cipru domov prinesla le točko. To je prvi remi "elfa" pod vodstvom selektorja Joachima Löwa. Irska, ki doslej ni blestela, je skušala vtis popraviti v Dublinu proti San Marinu. Otočani so gostom nasuli pet zadetkov, tri od teh je v mrežo pospravil napadalec Tottenhama Robbie Keane.

V skupini E je Makedonija pod vodstvom nekdanjega slovenskega selektorja, Srečka Katanca, utrpela še drugi poraz in tako po petih tekmah ostaja pri sedmih točkah. Dvoboj v Skopju je bil odločen v prvem polčasu, ko sta bila za izbrance Guusa Hiddinka uspešna Bystrov in Arshavin. Hrvaška je v Tel-Avivu predvsem po zaslugi treh zadetkov Eduarda da Silve premagala Izrael, ki je tako na domačem igrišču klonil prvič po sedmih letih.

Kvalifikacije za EP 2008, 6. igralni dan

Sreda Skupina A Finska : Armenija 1:0 (1:0) Nurmela 8.

Belgija : Poljska 0:1 (0:1) Matusiak 19.

Portugal: Kazahstan 3:0 (2:0) Simao 8., 85. C. Ronaldo 30.

Lestvica Finska 5 tekme - 11 točk Srbija 4 - 10 Poljska 5 - 10 Portugalska 4 - 7 Belgija 5 - 7 Kazakhstan 5 - 2 Armenija 3 - 1 Azderbaidžan 4 - 1

Sreda Skupina D Ciper : Nemčija 1:1 (1:1) Okkas 43.; Ballack 15.

Irska : San Marino 5:0 (3:0) Simončini 7./a.g., Doyle 24., Keane 31., 58./11-m, 85.

Lestvica Nemčija 4 tekme - 10 točk Češka 4 - 10 Slovaška 4 - 6 Irska 4 - 4 Ciper 4 - 4 Wales 3 - 3 San Marino 3 - 0

Sreda Skupina E Makedonija : Rusija 0:2 (0:2) Bystrov 18., Arshavin 34.

Izrael : Hrvaška 3:4 (1:2) Collauti 8., 89., Benayoun 67.; Srna 37./11-m, Eduardo 39., 55., 72.

Lestvica Hrvaška 4 tekme - 10 točk Rusija 4 - 8 Izrael 4 - 7 Anglija 4 - 7 Makedonija 5 - 7 Estonija 3 - 0 Andora 4 - 0