15.22

Real Madrid Barcelona Atletico Madrid Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Lionel Messi Lionel Messi Jan Oblak Jan Oblak Villarreal Bojan Jokić Rene Krhin Sevilla Valencia

Petek, 22. 8. 2014, 15.22

Real od 1:2 do 10:2, Janu Oblaku ni uspelo

Ker je Barcelona igrala na svetovnem klubskem prvenstvu, bi lahko Atletico že z remijem skočil na vrh španskega prvenstva, a mu to ni uspelo. Real Madrid je zmagal z 10:2.

Jan Oblak in soigralci so bili do tekme v Malagi v izjemnem nizu, tam so namreč lovili že deseto zaporedno zmago v vseh tekmovanjih. Če bi prišli vsaj do točke, bi s tekmo več skočili na vrh lestvice, a jim ni uspelo. Izgubili so z 0:1. Poraza ni mogel preprečiti niti Škofjeločan, ki je seveda branil vso tekmo in se izkazal z odličnimi posredovanji.

Real je v Madridu gostil Rayo Vallecano in po 12 minutah igre zaostajal z 1:2, a so potem gostje ostali brez izključenega nogometaša in doživeli pravcati polom. Madridčani so zmagali z 10:2. Valižan Gareth Bale je zadel kar štirikrat, Francoz Karim Benzema trikrat in Cristiano Ronaldo dvakrat.

Granada Reneja Krhina je doma izgubila proti Celti, medtem ko je Villarreal Bojana Jokića zmagal v gosteh pri Real Sociedadu. Obeh slovenskih reprezentantov zaradi poškodb ni bilo na igrišču.