11.08

8 let, 2 meseca

Sreda, 28. 11. 2007, 11.08

Razžalostil nekdanje soigralce

Nogometaši Maribora so v 17. krogu Prve Lige Telekom Slovenije izgubili proti Interblocku z 0:1 (0:0).

Mariborčani se še naprej oddaljujejo od najboljših, tokrat so si privoščili poraz - že sedmega v sezoni - proti ljubljanskemu Interblocku in za vrhom zaostajajo že skoraj 20 točk. Junak tekme je bil Rakovič, ki je s prefinjenim strelom v 71. minuti poskrbel za sedmo zmago Ljubljančanov.

Na slabi zelenici v Ljudskem vrtu se nogometaši v prvem polčasu niso najbolje znašli, saj občinstvu niso pokazali veliko omembe vrednih potez. Igra je potekala med obema kazenskima prostoroma, prvi pa so šele v 15. minuti zapretili gosti, ko je pred Rakovičem pravočasno posredoval Ranilovič. Slednji se je izkazal tudi v 18., 19. in 26. minuti, ko je obranil strele Čoraliča, Rodića in Rakoviča.

Gostitelji so v 32. minuti zapretili po lepem strelu Miheliča, ki ga je z lepo "parado" ljubljanski vratar Rozman vendarle ukrotil. Rozman je v 44. minuti zaustavil še strela Kubice in Miheliča, tako da sta ekipi na odmor odšli z začetnim izidom. Že nekaj trenutkov po začetku drugega polčasa so bili zelo blizu vodstva spet "vijoličasti", ko je Kolsi po kotu z glavo zadel prečko.

V 50. minuti so imeli gostitelji novo priložnost (pri gostih je sicer na tleh ležal Čoralič), ko je Makriev s treh metrov meril naravnost v Rozmana. V nadaljevanju sta ekipi zaigrali bolj odprto in nizali številne napade, to pa se je obrestovalo gostom v 71. minuti, ko je prvi gol na tekmi dosegel Rakovič. Lepo akcijo je ljubljanski napadalec po podaji Čoraliča uspešno končal z "lobom". Domačini so ob koncu tekme vse moči usmerili v napad, a izenačujočega zadetka ni bilo. Tudi zaradi tega so domači navijači spet zahtevali odstop trenerja Milka Djurovskega.