13.54

8 let, 2 meseca

Sreda, 28. 11. 2007, 13.54

Razprodaja točk v Mariboru

V Ljudskem vrtu se nadaljuje razprodaja točk domače ekipe. V 15. krogu PrveLige Telekom Slovenije je Maribor proti Nafti remiziral s 3:3.

Da bodo gostje nevarni, so pokazali že začetki tekme, ko so si ustvarili nekaj priložnosti. Eno izmed teh so izkoristili že v deseti minuti, ko je neodločnost domače obrambe izkoristil Ošlaj, ki je iz neposredne bližine zadel domačo mrežo. Po prejetem zadetku so se Mariborčani le zbrali ter že v 16. minuti izenačili. Z leve strani je Čadikovski podal hitro žogo po tleh, Jelič pa jo je z bližine preusmeril v gostujoča vrata.

Podobno akcijo so domači nogometaši izpeljali tudi v 33. minuti, le da je bil tokrat podajalec Mujakovič, Zajc pa je na veselje domačih gledalcev iz bližine Mariboru prinesel vodstvo. Gostje so protestirali, da naj bi šlo za prepovedan položaj, a njihovi protesti pri glavnem sodniku niso naleteli na plodna tla. V zadnji minuti prvega dela igre je sledila še velika napaka gostujočega vratarja Kuzme. Popovič se je namreč odločil za strel s kakšnih 30 metrov, vratar nafte pa je bil pri posredovanju nespreten.

V drugem polčasu je bila igra Nafte veliko boljša, rezultat tega pa je bilo hitro izenačenje. V 52. minuti je najprej Kocsardi z glavo s kakšnih 15 metrov žogo natančno poslal v desni kot vratarja Pridigarja, deset minut pozneje pa je sledila še napaka Džiniča, ki je žogo poslal Repini na rob kazenskega prostora, ta pa je darilo izkoristil in ugnal domačega vratarja. Do konca tekme sta si obe moštvi priigrali še nekaj priložnosti, a je ostalo brez spremembe rezultata.