14.21

8 let, 2 meseca

Sreda, 28. 11. 2007, 14.21

Razočaranje na Ptuju

Nogometaši Drave so v 13. krogu Prve Lige Telekom Slovenije izgubili proti Miku CM Celju z 0:2 in še enkrat razočarali svoje privržence.

Celjani so vprašanje zmagovalca rešili v prvih sedemnajstih minutah, ko so prek Biščana in Puca dosegli dva zadetka. Gostje so povedli v 7. minuti z zadetkom Biščana, ki je izkoristil predložek Pečnika z desne stran. Deset minut kasneje je vse naredil Puc, ki je žogo prejel na robu kazenskega prostora, močno streljal in žoga je končala za hrbtom vratarja Murka, ki se je po dolgi odsotnosti zaradi poškodbe vrnil med vratnice ptujske Drave in bil ob obeh zadetkih nemočen. Domačini so bili brez pravih priložnosti in v tem delu igre niso niso resneje ogrozili celjskega vratarja Mujčinoviča. V nadaljevanju so rahlo terensko pobudo imeli domačini, vendar brez pravih priložnosti, saj so bili povsem nenevarni za celjskega vratarja. Nekaj poskusov je bilo vsekakor premalo, da bi iztržili kaj več od poraza proti močni in organizirani ekipi trenerja Pavla Pinnija. Zadnjih osem minut regularnega dela in štiri minute sodnikovega podaljška so gosti iz mesta ob Savinji igrali brez Travnerja, ki je prejel drugi rumen karton, vendar tudi številčna premoč Dravi ni pomagala, da bi dosegla vsaj častni zadetek. Reprezentančni odmor je vsekakor še ena priložnost za Ptujčane, da se dobro pripravijo za nadaljevanje prvenstva.