18.04

8 let, 5 mesecev

Sobota, 29. 3. 2008, 18.04

Ptujčani šokirali domačina

Nogometaši Kopra so v 25. krogu Prve Lige Telekom Slovenije izgubili proti Dravi z 2:3 (1:1). Junak tekme je bil nekdanji slovenski reprezentant Marko Kmetec, ki je zabil dva gola.

Proti vsem pričakovanjem so maloštevilni gledalci na Bonifiki videli slavje ptujskih nogometašev, ki se za razliko od koprskih nahajajo pri dnu prvenstvene lestvice. Toda danes so pokazali bistveno več želje po zmagi kot izbranci koprskega stratega Vlada Badžima in se na Ptuj zasluženo vrnili s tremi točkami.

A začelo se je po željah domačih navijačev. Koper je praktično v prvem resnem napadu po podaji Vilerja in začetniški napaki ptujske obrambe prek Djukiča povedel. V nadaljevanju so bili bolj razpoloženi gostujoči igralci. Horvat (12.) ter Kmetec (15. in 18.) sta prva resno zapretila Hasiču.

V 20. minuti pa je po grobi napaki Mejača Kronaveter stekel proti domačim vratom, Šečič ga je po oceni sodnika Šarta nepravilno zaustavil in domači so na igrišču ostali le z desetimi možmi. Številčno premoč so po napaki Hasiča in Božičiča gosti kronali v 36. minuti prek iznajdljivega Kmetca.

Kmalu po začetku drugega polčasa je najprej Kelenc v dvoboju s Hasičem zapravil izjemno priložnost, v 55. minuti pa je Kmetec pobegnil domači obrambi in rutinirano matiral še domačega vratarja. Po udarcu s komolcem so gosti ostali brez Kronavetra, domačinom pa je vendarle uspelo vzpostaviti ravnotežje na igrišču. V 78. minuti je tako imel Djukič novo lepo priložnost, pet minut pozneje pa še Rajčevič, a se je odlikoval gostujoči vratar Murko.

V 85. minuti pa je Horvat (na sicer veliko manjši "sceni") posnemal legendarnega Diega Maradono in njegovega rojaka Lionela Messija, saj je po pravem slalomu, ki ga je začel globoko na svoji polovici in končal s preigravanjem domačega čuvaja mreže ter zadetkom, odločil tekmo. Gostitelji so sicer že v naslednjem napadu zaostanek znižali, potem ko je žogo po pravem Vitaglianovem projektilu s 30 metrov Murko odbil, a le do Djukiča, ki je zadel za 2:3. V zadnjih trenutkih sta imela polpriložnosti še Viler in vnovič Djukič, vendar je ostalo pri zasluženo zmagi gostov.