20.52

8 let, 5 mesecev

Sobota, 24. 5. 2008, 20.52

Ptujčani do pričakovanih točk na Dolenjskem

Nogometaši Livarja so v 35. krogu PrveLige Telekom Slovenije izgubili proti Dravi z 0:3 (0:1).

Nogometaši iz Ivančne Gorice so se od svojih gledalcev v prvi ligi poslovili s 26. porazom. Toda zanje tekma ni bila pomembna, saj so že dolgo spet v drugi ligi.

Zato pa je imela veliko večjo vrednost za nogometaše s Ptuja, ki se želijo rešiti devetega mesta, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek v ligi. To jim je z zanesljivo zmago pri Livarju začasno tudi uspelo, toda v zadnjem krogu morajo za dokončno uresničitev svojih želja doma premagati prvake iz Domžal.

Napornih 45 minut za Savića

Gosti so odločno začeli in že v deseti minuti je Horvat dobro meril, a je Savić še bolje posredoval. Po poskusu Permeta, ki je prekinil nalete Ptujčanov, je imel v 20. in 21. minuti dve priložnosti Zilić, a njegov prvi strel je Livarjev vratar obranil, drugi pa je zgrešil cilj. Malce zatem je poskusil še Drevenšek, a prav tako brez uspeha.

Prav tako neuspešni so bili na drugi strani poskusi Prudiča in Muminoviča, Topič pa je po podaji Gazibegoviča prav tako zapravil eno lepših akcij Livarja, ko je z glavo zgrešil cilj. V 41. minuti je na drugi strani najprej zapretil Kelenc, ko je z 18 metrov preizkusil Savićeve sposobnosti, ki jih je slednji pokazal še po poskusu Prejaca v isti minuti. Do zasluženega vodstva so gostujoči nogometaši prišli v sodnikovem podaljšku, ko je podajo Radetića v mrežo pospravil Kelenc.

Kelenc in Ogu za visoko zmago

Tudi v drugem delu so gledalci gledali odprto igro. Domačini so sicer skušali predvsem s protinapadi, v katerih pa so bili kar nevarni, tako da je moral tudi Murko nekajkrat posredovati, predvsem po strelih Gazibegoviča. V 60. minuti pa so protinapad izvedli nogometaši Drave, uspešno pa ga je dokončal Kelenc in se drugič na tekmi vpisal med strelce.

Malce za njim bi se lahko proslavil še Džaković, ko je dvakrat nevarno streljal, a je Savić spet rešil dolenjsko mrežo. Ni je pa mogel v 83. minuti, ko je prav Džaković podal, Ogu pa iz bližine še tretjič matiral Livarjevega čuvaja mreže. Pri domačih je imel lepo priložnost še Lo Duca, toda njegov strel z 20 metrov je Murko s težavo odbil v kot.