12.26

8 let, 2 meseca

Sreda, 28. 11. 2007, 12.26

Prvakom lokalni derbi

Nogometaši Interblocka so v 16. krogu Prve Lige Telekom Slovenije doma izgubili proti Domžalam z 0:2 (0:2).

Nogometaši Domžal nadaljujejo zmagoviti niz in na prvenstveni razpredelnici pridno večajo prednost pred zasledovalci. Tokrat so v slogu izkušenih ekip zmagali tudi v sosedskem derbiju v Ljubljani, v ne posebej kakovostni tekmi pa so vprašanje zmagovalca rešili po prekinitvah že v prvi tretjini dvoboja. Tudi gostitelji so imeli svoje priložnosti, ki pa jih niso izkoristili, tako da bodo morali na prvo zmago proti varovancem Slaviše Stojanoviča še malo počakati.

Ljubljančani so v dvoboj proti favoritom krenili pogumno, a prvo priložnost so si priigrali gosti, ko je v peti minuti slabo streljal Dario Zahora. Na drugi strani je bil nenatančna Ivan Jolič in Martin Pregelj, v času največje premoči gostiteljev pa so gosti povedli. Po kotu so izvedli lepo akcijo, ki jo je z natančnim strelom zaključil Danjel Brezič. Osem minut pozneje je bilo na semaforju že 0:2, in sicer spet po kotu, ko je bil v kazenskem prostoru najvišji Luka Žinko. Domači bi lahko izid znižali že pred odhodom na odmor, toda Ermin Rakovič in Pregelj nista znala premagati gostujočega vratarja Nemca.

Drugi polčas je bil manj zanimiv kot prvi. Interblock je imel rahlo terensko premoč, ki pa je ni izkoristil in je ostal tudi brez častnega zadetka. Nekaj priložnosti so sicer imeli, Rakovič je bil dvakrat nenatančen, najbližje zadetku pa so bili v 55. minuti, Ko je Pregljev strel Nemec odbil, a le do Joliča, ki pa je zadel le prečko.