20.10

8 let, 5 mesecev

Sobota, 24. 5. 2008, 20.10

Primorski derbi za sladokusce

Nogometaši Kopra so v 35. krogu PrveLige Telekom Slovenije premagali HiT Gorico s 4:3 (1:1).

Primorski derbi je prinesel vse krasote nogometne igre. Na njem so bili doseženi številni goli, gledalci so videli dosojene in nedosojene enajstmetrovke, predvsem rezultatski preobrati pa so navdušili na žalost maloštevilne gledalce na koprskem stadionu Bonifika.

Preobrat ''vrtnic''

"Kanarčki" so povedli že v prvem napadu. Po kotu Božičiča je bil v skoku najvišji Rastovac, ki je iz neposredne bližine s strelom z glavo ugnal gostujočega vratarja Simčiča. V odprtem srečanju so se v nadaljevanju obojestranske akcije vrstile kot po tekočem traku, gosti pa so izenačili v 32. minuti. Izkušeni Demirović je streljal z roba kazenskega prostora, žoga je oplazila enega od domačih obrambnih igralcev in končala za hrbtom domačega čuvaja mreže Hasića.

V drugem polčasu je sledil festival razburljivih dogodkov. V 50. minuti je po predložku Mejača goriško obrambo preskočil le 163 cm visoki nigerijski igralec Amusan in z glavo povišal na 2:1, le tri minute kasneje pa je Plut zamudil sijajno priložnost za še bolj prepričljivo vodstvo, vendar je njegov strel zaustavila novogoriška vratnica.

Zmagoviti zadetek Amusana

V obdobju od 61. do 63. minute je mariborski sodnik Gostenčnik za goste dosodil kar dve enajstmetrovki. Po prekršku nad Velikonjo je Demirović zadel vratnico, odbito žogo pa je srečni Komel spravil v koprsko mrežo. Le dve minuti kasneje se je piščalka štajerskega sodnika znova oglasila, natančen "eksekutor" z bele točke pa je bil Ekpoki, ki je soigralce popeljal do vodstva s 3:2.

V 73. minuti glavni sodnik Gostenčnik ni pokazal na enajstmetrovko po prekršku nad Plutom. Ta dogodek je močno razjezil domače gledalce, predvsem pa nogometaše, ki so v sami končnici zaigrali zelo napadalno. Pristop se jim je obrestoval: v 86. minuti je Rajčevič izenačil, le tri minute kasneje pa je Amusan dosegel gol za zasluženo zmago s 4:3.