20.08

8 let, 5 mesecev

Sobota, 8. 11. 2008, 20.08

Preobrat prvakov in končno zmaga

Nogometaši Domžal so v 16. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Luko Koper s 3:1 (0:1).

V Domžalah se je kot trenerski naslednik Roberta Pevnika predstavil Vlado Badžim, ki se je že na svojem debiju moral zoperstaviti svojim nekdanjim varovancem iz Kopra. Ti so mu v prvem polčasu malce grenili življenje, toda v drugem je novi trener Domžal z menjavami zadel v polno, preobrnil potek tekme in po sedmih tekmah "suše" le poskrbel za prvo zmago državnih prvakov, Koprčane pa še dodatno utrdil na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Primorci so tekmo bolje začeli. Resda je bil Kirm že v peti minuti zelo blizu vodilnega zadetka - meril je le za las mimo desne vratnice -, toda Koprčani so bili tisti, ki so tudi dejansko prvi zadeli. V 17. minuti je namreč Žinko na sredini igrišča izgubil žogo. V protinapad je stekel Mertelj, ki je z desne strani lepo prenesel igro na levo do Brulca. Slednji je žogo lepo podal na rob kazenskega prostora, kjer je Božičič s 14 metrov z močnim strelom goste popeljal do vodstva.

Tudi v nadaljevanju so imeli več od igre Koprčani. Tako so v 23. minuti spet izvedli hiter protinapad, ko je Božičič na desni strani našel Mertlja, ta je na robu kazenskega prostora preigral Knezovića in streljal v daljši kot, toda pri tem je bil nenatančen. V polčasu, kjer je precej primanjkovalo "akcije", so zadnjo priložnost spet imeli gosti, ko je Brulc meril s 25 metrov, Brljak pa je njegov poskus obranil.

Nekoliko spremenjena začetna postava Domžal se Badžimu ni izplačala, med drugim je nekdanji koprski strateg moral že v 26. minuti nerazpoloženega Paunescuja zamenjati z Juninhem, ob polčasu pa je iz igre potegnil še Hanžića in namesto njega vpoklical Apatiča. Očitno so spremembe zalegle, saj so domačini v drugem polčasu prevzeli pobudo, bili nevarnejši tekmec in na koncu tudi zmagali. Hasića sta mučila predvsem Žinko in Juninho, kot prvi pa ga je matiral kar kapetan Elsner.

V 78. minuti je Kirm izvedel prosti strel z desne strani in poslal žogo na prvo vratnico. Tam je bil najvišji Elsner, ki je z glavo izenačil izid na 1:1. Da pa je Badžim z menjavami res zadel v polno, je dokazala 81. minuta, saj sta bila v vodilni zadetek Domžal vpletena tudi Apatič in Juninho. Prvi je najprej podal na levi rob kazenskega prostora, kjer je žogo Žinko lepo sprejel in podal v sredino. Do nje se je dokopal Juninho, ki je s 14 metrov iz voleja zadel za 2:1. Končni izid je ob koncu tekme postavil Benko po hitrem protinapadu.