19.54

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 6. 1. 2008, 19.54

Preobrat Koprčanov v finalu

Malonogometni turnir PrveLige Telekom Slovenije All Star se je končal z zmagoslavjem Kopra, ki je v finalu premagal državne prvake iz Domžal.

Na slovensko nogometno sceno se je po nekaj letih premora znova vrnil malonogometni turnir, na katerem so nastopili klubi PrveLige Telekom Slovenije, kot povabljena pa sta sodelovala še Olimpija Bežigrad in Mura 05.

Gledalci v mariborski dvorani Lukna so se v dveh dneh lahko nagledali dobrih tekem, predvsem pa ni primanjkovalo borbenosti in atraktivnih potez. Za dobro vzdušje so vse do četrtfinala - ko so Mariborčani po streljanju kazenskih strelih izpadli proti finalistom Koprčanom - skrbeli pripadniki navijaške skupine Viole.

Najdlje sta prišli ekipi Domžal in Kopra. Tako smo lahko v finalu spremljali obračun državnih in pokalnih prvakov. Domžalčani, ki so na turnir poslali najbolj spremenjeno zasedbo med vsemi ekipami, so z mladimi nogometaši prijetno presenetili večino gledalcev in na koncu pristali celo v finalu. Pri državnih prvakih je veliko mladih nogometašev, med njimi tudi Haris Vučkić, ki je bil s petnajstimi leti tudi najmlajši udeleženec ''All Stara''. Med bolj znanimi nogometaši je v dresu Domžalčanov nastopil slovenski reprezentant Luka Žinko, ki je bil tudi kapetan ekipe. Po prvoligaški konkurenci sodeč je bila koprska zasedba po imenih močnejša. Državne prvake je vodil Dejan Djuranovič, ki je to pot zamenjal prvega trenerja Slavišo Stojanoviča (poleg trenerja MIK CM Celja Pavla Pinnija edini trener, ki v Mariboru ni vodil svoje ekipe), Koper pa je nastopil pod vodstvom Vlada Badžima. Ekipi sta se že enkrat pomerili v predtekmovalni skupini A, srečanje pa se je končalo brez zmagovalca 3:3. Domžale so se do finala prebili kot zmagovalci svoje skupine s štirimi zmagami in enim neodločenim izidom. Bolj so se morali namučiti Koprčani, ki so z dvema zmagama, enim remijem in dvema porazoma osvojili četrto mesto. Do finala so se Domžale nato prebile z zmago v četrtfinalu proti Primorju, v polfinalu pa so po osemmetrovkah izločili Dravo. Koper je kot že rečeno najprej po kazenskih strelih izločil domačine, nato pa v izdihljajih tekme še Livar.

Koprčani začeli odločneje

Finalna tekma je trajala dvakrat po 20 minut. Bolje so začeli Primorci, ki so prek Aleksandra Rajčeviča v peti minuti povedli. To je bil za mladega slovenskega reprezentanta po podaji Amerja Jukana drugi gol na turnirju. Iz prostega strela je vodstvo ''kanarčkov'' s petim zadetkom tri minute kasneje povišal Saša Božičič. V prvi polovici prvega polčasa je stoodstotno priložnost za Koper zapravil Emanuel Galun, ki je preigral domžalske branilce, z golove črte pa je žogo izbil Dario Šmitran. Že v naslednjem napadu pa je zadel mladi napadalec državnih prvakov Džengis Čavuševič, ki kot posojen igra za Belo krajino. Tretjeuvrščena ekipa PrveLige Telekom Slovenije je še naprej pritiskala, močan strel Mitje Vilerja, pa je domžalski vratar Darko Brljak s težavo ubranil.

Domžale še drugič iz protinapada

Za izenačenje je v 13. minuti poskrbel Blaž Zalar, nova in hkrati prva okrepitev Domžalčanov v zimskem prestopnem roku. Ob zadetku so koprski branilci pozabili na 19-letnega vezista. Da bo Zalar najverjetneje dobra okrepitev, je nakazal že v 17. minuti, ko je izkoristil podajo s strani in nato poslal žogo izza hrbta nemočnega Admira Suhonjiča.

Drugi polčas se je znova začel s pobudo Koprčanov, ki so pretili prek trojke Jukan-Viler-Galun. Veliko priložnost za povišanje vodstva Domžal je najprej v 23. minuti zapravil strelec prvega zadetka Čavuševič, ki je preigral nasprotnega branilca, nato pa je v zadnjem trenutku posredoval koprski vratar. Minuto zatem je močno z razdalje ustrelil Žinko, a je žoga zletela preko gola. Deset minut pred koncem je Dejan Djuranovič vzel dovoljeno minuto odmora, kar pa je očitno bolj zaleglo koprski ekipi, ki je preko Galuna izenačila izid na semaforju.

Preobrat v nekaj sekundah

Srečanje je budno s tribune spremljal Slaviša Stojanovič, ki je le nekaj trenutkov kasneje videl še en zadetek Kopra, uspešen pa je bil Mitja Viler. Da je mali nogomet zelo nepredvidljiv, sta le nekaj sekund zatem dokazala Darko Zec, ki je s čudovitim zadetkom izenačil rezultat, nato pa je strelske sposobnosti znova pokazal Galun in Kopru prinesel vodstvo s 5:4, ob tem pa se je na vrhu liste strelcev s sedmimi goli izenačil z napadalcem Mure 05 Klitonom Bozgom. Tri minute pred koncem je prednost Koprčanov na dva zadetka povišal branilec Rajčevič, s prav tako drugim zadetkom v finalu pa je Domžalčane v igro ''vrnil'' Čavuševič. Rajčevič si je na koncu zaradi grobega prekrška prislužil še rumeni karton. Vodstvo Kopra bi na koncu lahko bilo še višje, a Galun tokrat ni zadel.

Tako so na koncu prvo mesto in denarno nagrado v višini 5.000 evrov osvojili Koprčani, na drugem mestu so si 3.000 evrov razdelili Domžalčani, ostala polfinalista (Livar in Drava) pa sta si razdelila na polovico 2.000 evrov.