19.41

8 let, 5 mesecev

Sobota, 3. 5. 2008, 19.41

Preobrat Kopra na Bonifiki

Nogometaši Kopra so v 31. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Primorje z 2:1 (0:1).

Primorje, vedno neugodni tekmec drugouvrščene ekipe slovenskega prvenstva, je tudi tokrat na Bonifiki večji del tekme imelo zmago v žepu. A vztrajnost kanarčkov in svežina Amusana sta domače nogometaše nagradili z dvema zadetkoma, ki sta Koprčane (vsaj trenutno) vodilnim Domžalam približala le na tri točke zaostanka.

Ajdovcem pripadel prvi del

Primorje je v prvem polčasu pokazalo boljšo igro od domačinov, kljub temu pa so si gostitelji priigrali prvo priložnost na tekmi, ko je v 26. minuti po prekršku nad Djukičem prosti strel izvedel Rajčevič, a je žogo poslal čez gol. Le nekaj trenutkov zatem je Šahinović na robu kazenskega prostora napravil prekršek, iz ugodnega položaja pa je Panikvar nastreljal le domač "živi zid".

Gosti iz Ajdovščine so v 40. minuti zasluženo povedli, ko je Šaranović pobegnil domačim branilcem, se sam znašel pred Hasićem in ga tudi premagal. A junak Primorja je moral že v 42. minuti z igrišča, saj si je ob padcu poškodoval levo roko. Ob koncu prvega dela je imel priložnost za izenačenje najboljši igralec Kopra Amusan, a je z glavo meril previsoko.

Amusan zrežiral preobrat

V drugem delu so Koprčani prevzeli terensko pobudo, a v 61. minuti so najprej zapretili Ajdovci, ko je Teinović s prostega strela žogo poslal čez gol. Preobrat na tekmi je napovedala 73. minuta, ko je hitri in predrzni Amusan zadel vratnico. V 85. minuti pa je le 162 centimetrov visoki Nigerijec izid izenačil, ko je zabil žogo v mrežo ob bližnji vratnici.

Že v sodnikovem podaljšku pa so izbranci Vlada Badžima dokončali popoln preobrat. Rezervist Šečić je prodrl po levi strani in podal nizko podajo pred gol Primorja, ob pritisku Amusana pa je Panikvar nespretno zatresel lastno mrežo in Koprčanom "podaril" tri pomembne točke v boju za vrh lestvice.